yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Takové zprávy samozřejmě nijak nepřekvapují, ba právě naopak, neboť dobře víme, že třeba poslední novela obecného zákoníku občanského z roku 1811, žertem nebo omylem označovaná za nový občanský zákoník, rozšířila jeho feudálních zhruba 1500 paragrafů na zhruba dvojnásobek feudálních paragrafů, což je přímo klasickým příkladem obtěžování občanstva bezúčelnou legislativní smrští. Podle dnešních novinek přitom ministr spravedlnosti a státní zastupitelství vedou samožernou válku místo toho, aby se starali o své vlastní úkoly, zatímco občané jsou zahlcováni samoúčelně či dokonce bezúčelně vytvářenými paragrafy, v nichž se už nevyznají ani odborníci.
To se mi ovšem nezdá být možné.
Pan ministr přece vhodně vybral autora, kterému se dobře popíjí s paní komisní. Potom zase s paní komisní dohodl bezproblémovou akreditaci pro plzeňská práva, pokud bude do jejich čela vybrán právě ten, s kým se paní komisní dobře pije. A toho, s kým se paní komisní tak dobře pije, přece pověřil, aby sestavil nový občanský zákoník z co nejstarších paragrafů, které kde najde, tak, aby šlo o paragrafy, na něž jsou lidé už stovky let zvyklí, a které je tudíž nezaskočí.
Kdo potom chce hovořit o bezúčelně vytvářených (!) paragrafech?
Nic přece nebylo vytvářeno, všechno bylo poctivě (a pracně!) opsáno z prastarých, feudálních předpisů.
Pan ministr nespravedlnosti kdysi také zastával funkci děkana (na You Tube hovoří i o tom, jak mu i tato bezvýznamná funkce pomohla v politické kariéře) , takže dobře ví, že když mohutně pomluví své předchůdce a dost často bude opakovat slovo „reforma,“ nemusí celkem nic jiného dělat (neboť dobře fungující škola, jako třeba plzeňská právnická fakulta, pár měsíců klidně přežije i s nefungujícím vedením, jež ztělesňoval).
Pán, s nímž se paní komisní tak dobře pije, by to nejspíš nedělal jinak, takže by měl spoustu času na dohledání dalších raně feudálních paragrafů, pět set a více let zažitých. Tím, že ho akademický senát naprostou většinou nezvolil, zmařil toto úsilí a nový občanský zákoník se tak musel smrsknout na ubohých cca 3000 paragrafů.
Ale snaha prostě byla. A jak nám pan ministr prozrazuje na You Tube („Dohoda s Dvořákovou“) i paní komisní nabízela bezproblémovou akreditaci, aby ten, s kým se jí tak dobře pije, snad neměl nějakou zbytečnou práci s její přípravou.
Však jsem si už včera jsem dovolil připomenout, že paní komisní má nejblíže k houbě (míněn pohádkový dědeček Hříbeček), případně zlaté rybce. Původně jsem sice zmiňoval kapra, ale bylo mi některými z Vás vyčteno, že typická rybka plnící přání by vůbec neměla připomínat kapra, ale měla by být nejspíše rybkou s lidskou tváří. Zpočátku se mi nezdálo, že by tudíž paní komisní vůbec mohla vystupovat v roli takového tvora, neb jsem rybku s lidskou tváří dlouho neodhalil, ale opak je pravdou, protože jsem ji nakonec našel. Existuje totiž slizká ryba s tváří zdánlivě podobnou lidské, která se obecně označuje jako sliznatec a aspiruje na nejšerednější rybu na světě vůbec.
Když Vám tedy někdo bude slibovat splnění jednoho až tří přání za vhození do vody (případně bezproblémovou akreditaci, pokud zvolíte do lukrativní funkce někoho, s kým se slibující dobře popíjí), rozhodně nepůjde o korupci, ale nejspíše o sliznatce, ledaže by šlo o houbovitou pohádkovou bytost.
A ještě ke všemu jsem se dočetl, že ten Bezouška, který se lstivými úmysly šmejdil po pracovištích svých kolegů, byl tentokrát nějaký biochemik.