Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Kdo ví?

Kdo ví?

Média už věčné přežvykování té stokrát semleté trávy plzeňských práv nebaví. Když mají cokoli jiného, o plzeňských právech už nepíší, takže chudáci učitelé, kteří se právě jen z médií dozvídali o nových pravidlech na své škole, se to teď nedozvídají už ani z médií, nedozvídají se to vůbec a tápou v nejistotě. Studenti, kteří si mne našli v univerzitní evidenci (zřejmě poněkud v bordelu se nacházející) jako garanta státnicových předmětů ještě i pro rok 2011, se na mne obracejí s dotazy, zda jsem si někde neschoval předpisy o náležitostech diplomové práce, protože teď žádné nové nejsou, staré nejsou k dispozici a práce se nějak psát musí.

Tváře leštičů klik žvýkající pořád totéž už se okoukaly tak, že se sdělení o svolání vědecké rady do celostátního tisku prostě nedostane. Bývalý předseda akademického senátu má v tomto směru štěstí víc.

Když se ho z iDnes ptali, zda už dostal výpověď, kterou mu nový pan děkan 15.března dal (to média totiž přece jen maličko zaujalo), ještě o ní nevěděl. Teď už ví. Pan děkan mu ji dal „z důvodu snižování počtu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti výkonu práce.“ Konstatuje, že si je sice vědom, že odborová organizace vyjádřila nesouhlas s touto výpovědí, ale přesto ji dává.

Víme už, že děkan právnické fakulty smí lhát (například o tom, že ho bolí zuby, ačkoli ve skutečnosti se jen bojí setkat s kolegou) a smí to veřejně přiznat, smí na rozdíl od všech jiných úporně tajit svou diplomovou i rigorozní práci (zatímco u jiných je to zavrženíhodné, u něj zřejmě naopak obdivuhodné: jen se koukněte, jak pěkně ji utajuje!).

Teď víme, že se nemusí dokonce ani řídit právem (pokud odborová organizace odmítne souhlasit s výpovědí členovi svého orgánu, je tato výpověď neplatná, stanoví totiž § 61 odst. 4 zákoníku práce). Už jen pouhou maličkostí jistě je, že pana expředsedu vyhazují za účelem snížení počtu zaměstnanců právě z katedry, na kterou pan exministr nově přijal svého exnáměstka, aby mu psal ty neslavné dopisy absolventům, kteří měli pochybit tím, že fakulta nebo univerzita chybovaly při administraci jejich studia, ohledně kterých se dohaduje s panem rektorem, kdože je vlastně má strkat do schránky.

Ostatně je možné, že pan exministr prostě nalezl neskonalé zalíbení v dobách, kdy se daly odebírat akademické tituly (fakticky jen léta 1950 – 1956) a kdy taky šlo dát výpověď bez udání důvodu kdekomu včetně odborářských funkcionářů. Ledaže bych se zase pletl, nešlo by o podivné zalíbení v prastarých, hrubě nemoderních předpisech, ale jen o právně nevzdělanou aroganci moci? Kdo ví?

P.S. Novopečený proděkan profesor hájil jiného novopečeného proděkana, že média hrubě zkreslila jeho výroky o tom, že členů akademického senátu ne dost vděčných za zostuzení školy i studentů, je třeba se zbavit tím, že se vyhodí z práce. Kolikpak senátorů je už pryč nebo ve výpovědi?

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN