yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Až jednou naši šťastnější potomci budou listovat v encyklopediích (ať už tato činnost bude v budoucnosti vypadat jakkoli), narazí na naši dobu jako na dobu zvláštního rozkvětu paradoxních počtů. Například osoba, jež se bez zjevného a hlavně rozumného důvodu v naší době objevovala po nějaký čas ve všech médiích, kde komentovala události a věci zjevně jí zcela neznámé, takže tak činila velmi nerozumně, se na samém sklonku tohoto období začala nečekaně prosazovat podivnými nerovnostmi, podle nichž šest je méně nežli šest, a to mnohem, ba dokonce, že šest je méně než jedna, a to opět mnohem.
Vzpomenete si ještě možná (ač samozřejmě neradi, neboť na ošklivé věci nevzpomíná nikdo rád), jak paní komisní ve svém podnětu, jímž se rozhodla dne 19.března obtěžovat pana nejvyššího státního zástupce, mimo jiné stesky a skřeky naříká nad tím, že tehdejší pan ministr školství dal její komisi k vyjádření pouhých šest pracovních dnů? Tedy dobu až neskutečně krátkou ke svolání její početné komise. Na druhou stranu samotný podnět reaguje (zlostně) na rozhodnutí pana ministra z 9.3. a je datován 19.3. Mezi pátkem 9.3. a pondělím 19.3. uplynulo celkem deset dní, z toho dvě soboty a dvě neděle. A máme první geniální rovnici: šest je méně nežli šest.
Druhá na sebe nedá čekat: pan ministr své rozhodnutí vyhlásil v pátek 9.3. a ještě téhož dne paní komisní tlumočila zásadní mediální nesouhlas celé své komise. A máme další doplňující moudro: jedna je více než šest (neboť v jednom jediném dni se komise svolá raz dva, zatímco v šesti to nešlo).
Někteří sice tvrdí, že se paní komisní jenom nakazila podivnými počty pana náměstka nespravedlnosti (pod univerzitním č.j. R-373–10 a dalšími vypočetl, že pokud je pětičlenná komise schopná se usnášet za přítomnosti poloviny členů, musí jich prostě dorazit šest), a nevhodně zobecňují, že blbost je nakažlivá, takové zjednodušení je však třeba odmítnout.
Naopak, nejen matematika, i dějiny se dočkají zásadních doplnění, například díky zavedení zcela nových hodnotících kategorií:
Tak třeba: svatý Jan Nepomucký, notář, církevní advokát a kněz, zavražděn na popud Václava IV., atd., můžeme velmi nepřesně číst dnes.
Po geniálních vstupech paní komisní bude všechno jinak: Jan Nepomucký, svatý, kněz, právník, rychlostudent (kategorie zavedena V.D. v autorské spolupráci s dr. Nespravedlností). Po odhalení nestandardní doby studia odeslán V.D. návrh na zrušení diplomu (univerzitě v Padově). Současně do Vatikánu odeslán návrh na zrušení svatosti (kdyby nebyl právníkem, nebyl by generálním vikářem, kdyby nebyl generálním vikářem, nebyl by zavražděn).
Jan Amos Komenský, učitel národů, kněz, rychlostudent. Po odhalení nestandardní doby studia (v letech 1611–1614 vystudoval hned dvě /!/ univerzity, v Herbornu a Heidelbergu) odeslán návrh na zrušení diplomu. Poté, co bylo zjištěno, že jeho provinění je ještě mnohem horší, protože získal titul na neexistující univerzitě (vysoká škola v Herbornu, kde v 17. století studoval, byla v roce 1817 zrušena, podobnost se studenty plzeňských práv, kteří se klidně nechali zkoušet profesorem o pár let později zesnulým, je doufejme jen náhodná!), byl problém vyřešen tím, že rozhodovací pravomoc obětavě převzala V.D., stejně jako titul učitel národů.
Albert Einstein: teoretický fyzik, nepraktický úředník, revizor druhé
třídy.
Poté, co bylo odhaleno, že jeho doktorská práce neobsahuje předepsaný
počet mezer, nemá správné řádkování a dokonce neodkazuje na žádnou
odbornou literaturu pod plytkou a zčásti drzou záminkou geniality, podán
návrh na zrušení diplomu. Genialita zatím složena do úřední úschovy
V.D. (kde je jisto, že ji nikdo nepoužije).
P.S. A proč že nás kousky paní komisní budou trápit nebo obveselovat nejspíš ještě nekonečně dlouho? Odpověď hledejme u Alberta Einsteina. Řekl přece, že jen dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská blbost (a skromně, leč pravdivě a výstižně dodal, že tím vesmírem si vůbec není jist).