Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Třeba potřetí?

aneb: kam ten náš svět spěje?

Těžko je říci, kam ten svět vůbec spěje?

Před čtyřmi sty lety tu chodil Komenský, objevili archeologové, a tak hned dva kusy dlažby, po které šlapal, získalo jeho muzeum v Nizozemí a ze zbytku bude atraktivní expozice na břehu Bečvy.

A přitom to byl pán, jehož diplomová práce (pokud ovšem v tom 17. století vůbec nějakou napsal!) není k nalezení (pod plytkou záminkou jakéhosi velkého požáru kdesi v Polsku, asi v Lešně).

Navíc přece dostal diplom na neexistující škole, protože jedna z vysokých škol, kterou počátkem 17. století absolvoval, byla v 19. století zrušena (1817). To je skoro stejné, jako když na nejmenované právnické fakultě v Západních Čechách zkoušeli profesoři, kteří o několik let později zemřeli. Jak skandální. Nemluvě o tom, že za pouhopouhé necelé tři roky v letech 1611 až 1613 vystudoval hned dvě vysoké školy najednou, v Herbornu a Heidelbergu.

Vůbec je otázkou, co nás v začínajícím roce čeká.

Vždyť nějací jistě zkorumpovaní bídáci kdysi napsali do § 83 odst. 2 zákona o vysokých školách, že členové akreditační komise jsou jmenováni do dobu šesti let. Když před sedmi lety nebyla kupodivu žádná velká ochota jmenovat ty nepovolanější, zjistilo se, jak špatně studovali právníci, a rázem si nikdo netroufl nejmenovat.

Tak se podle osvědčeného vzoru zjistilo, jak špatně studovali učitelé, ale najednou se nic moc neděje: asi proto, že ti zkorumpovaní podivíni do onoho § 83 odst. 2 zákona o vysokých školách navíc nacpali, že nikdo nemůže být na těch šest let jmenován víc než dvakrát (a v tom roce 2010 už to bylo podruhé).

Samozřejmě, máme tu některé geniální matematiky, například toho, co pod univerzitním č.j. R  – 377 – 10 za univerzitní milion či dva vymyslel, že 126 dní je 0,1 roku, takže by z těch šesti let od roku 2010 do roku 2016 uplynulo zhruba 1,7 roku a času na razantní změny vysokého školství by bylo pořád habaděj.

Dokonce i ti, kdo takové existenci jako ten Jan Amos kdoví proč fandí, by však měli ostražitě stříhat ušima. Budou-li takhle neprozřetelně básnit o Komenského dlaždicích, může se nakonec ještě nejmenovaná paní dozvědět o existenci toho pána, a potom: běda mu, nemluvě o školách, na nichž studoval. V Herbornu budou ještě rádi, že jim univerzitu decentně a bez ostudy zrušili už tak dávno (v roce 1811 s tím rušením začal Napoleon, ale tehdy se to vleklo a tak to skončilo až po Napoleonovi v roce 1817, prostě žádná bolševická údernost).

A kdo by bránil jmenování bojovníka, který odhalil Komenského a sebral mu kromě glorioly třeba i titul? Třeba i potřetí.

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN