yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Kdesi na Neviditelném psu jsem narazil na vskutku dávný rozhovor tehdejšího prezidenta s tehdejším premiérem (už 23. 8. 2006), kde si jeden z oněch bývalých politiků posteskl, že v našem staroslavném národě je víc debilů, nežli statisticky tvrzená 3%. Sotva jsem s nesmírnou úlevou zjistil, že jde o dialog fiktivní a autorem vymyšlený, takže by měla platit oficiální tříprocentní statistika, ukázalo, že stejně neplatí.
Pan psycholog Hubálek totiž už v roce 2009 )20. listopadu 2009 a 17.22) napsal, že ve společnosti je třetina lidí, kteří jsou prostě pitomí. Pak jsem si přece jen řekl, že by se mohl mýlit. Vždyť v onom článku za vynikající osobnosti označil Karla Havlíčka Borovského a Karla Čapka.
Přitom Karel Havlíček Borovský přece napsal verše:
Kde domov můj?
Veškerému kde vzdělání
prozřetelně vláda brání!,
jež lze vyložit snad i protiakreditačně, a nejenže si dovolil dost, ještě vystudoval v letech 1838 – 1841, což zaslouží odsouzení a zejména zrušení školy, kde se něco takového mohlo stát, pokud by o ní nejmenovaná paní komisařka cosi zaslechla.
A ten druhý? Co studoval na téže vysoké škole filozofii v letech 1909 až 1911? Ten pan Karel Čapek?
Psal přece dokonce i sci-fi, žánr to podle každého správného marxisty (o marxistkách nemluvě) notně pokleslý. Žánr, na jehož rozvoji se podílel i takový právnický rychlostudent, jako byl pan Jules Verne, jehož trosečníci si na Tajuplném ostrově vytvoří z klacků a trávy kdeco od nitroglycerinu po telegraf, ale vyrobit si z klacíků a podobných hloupůstek Akreditační komisi je ani nenapadne.
Navzdory tomu všemu se ovšem i paní komisařka, i páni tvůrcové neforemných kodexů a jejich podporovatelé (oba, možná i všichni tři) moudry pana Čapka usilovně řídí, čímž dávají najevo svou nezměrnou toleranci a objektivnost. Ostatně posuďte sami, jak věrně, objektivně a nestranně následují pokyn onoho jinak podivného pisatele. Čapek se přece proslavil mimo jiné i výrokem: Co nemůžeš udělat sám, pokaž aspoň ostatním!
Abychom se však vrátili k tématu: tři procenta to bohužel nejsou, ale třetina naštěstí taky ne. V prezidentských volbách nanečisto (idnes 14. listopadu 2015) získal pan spravedlnostní exministr 6,3% hlasů.