yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Xochicalco se vyznačuje nejvyšší koncentrací staveb na jeden metr čtvereční pozemku.
Když se člověk pořádně zamyslí, skoro by se mu zdálo, že už tu všechno bylo. Jen se podívejte třeba do nového občanského zákoníku. Samozřejmě, že v něm máme i ustanovení skutečně novátorská a nevídaná, ale třeba takový pěkný, moderní institut reálných břemen byl už na počátku 19. století odmítán jako typicky středověký, označovaný v tehdejší literatuře jako staré germánské břemeno.
Anebo si vzpomeňme třeba na podivné (s)myšlenky chorobně ctižádostivého ulízaného hezounka, kterému bylo jedno, jakým ministrem je, jen když je nějakým ministrem, a který tedy byl ochoten převzít kterékoli ministerstvo či jinou zajímavou prebendu, provést tam masivní čistky a dosadit tam své prověřené kamarády?
Ano, to byl ten, kdo přišel s nápadem, že „…nutno nařídit prověrku seminářů, nejlépe dvou až tříčlennou komisí…,“ případně že „…nutno zařídit prověrku profesorského sboru a dosadit spolehlivé přednášející.“ Jak byste neuhodli? Vždyť lidí, kteří jsou ochotni být ministrem spravedlnosti (i když o právu nemají ani ponětí), kteří jsou připraveni řídit soudy nebo vysoké školy stejně jako gulag (protože prostě všechno řídí jako gulag) nebylo zase tolik, abyste je hned nepoznali.
Jistě, byl to ten čehokoli ministr z povolání slizkého vzhledu i duše, který se bratřil s onou obstarožní opileckou kreaturou a vymýšlel s ní, jak připravit bližního svého kromě jiného i o akademický titul. Ministr spravedlnosti, který jednu dobu panoval i nad vysokou školou (i když jen církevní), ministr obchodu i obrany, pan Alexej Čepička.
Anebo, jestliže je ve Vás dostatek masochismu, si připomeňte někdejší kalendářní obraty, ba přímo přemety. nejmenovaného pana ministrovského náměstka, který bez uzardění spočetl, že 479 dnů jsou dva měsíce (jak si můžete přečíst v úředním potvrzení, připojeném k úvaze Úřední potvrzení, které onen zostuzený absolvent dostal jako útěchu). A přitom se přece tehdejší zametačský stav prostě dohodl na tom, že takový kalendář budou používat.
Vždyť přece Xochicalco se sice vyznačuje nejvyšší koncentrací staveb na jeden metr čtvereční pozemku, ale hlavně jde o místo, kde se v roce 750 našeho letopočtu sešli kněží z různých vzdálených zemí, aby se dohodli na podobě kalendáře. Takže prosazovatelé našeho nového kodexu vlastně našli inspiraci už u Toltéků.
Ovšem netřeba hned upadat do deprese, vždyť už pan Werich nám přece prozradil, že proti blbosti i bohové bojují marně.