Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Sportovní Titanic

Sice ještě nevyplul, ale zato je mnohem větší, než ten původní.

Právě před 132 roky zahájila provoz první telefonní linka v Čechách. Samozřejmě, takovou podivnost zavedli zrovna v Duchcově, kde ještě před tím přitulili nehodného právnického rychlostudenta, jednoho z nejhorších, nějakého Casanovu (práva dokončil pod plytkou záminkou geniality už v šestnácti letech a všichni víme, čemu se nekorektně a netransparentně věnoval potom!).

No, a 10. dubna taky na svou slavnou první plavbu vyplul Titanic (v roce 1912).

Pokud nedáme na pana vždy a komukoli náměstka, který svého času oblažil za drobný univerzitní peníz, milion či dva, tak závratnými kalendářními kreacemi, že nikdo nevěděl, zda je včera, dnes či zítra, či zda dokonce včera nebylo pozítří, pokud tedy nebudeme věřit jemu, ale trapně uvěříme právníkům, pak máme právě stý den letošního roku.

Samozřejmě podle gregoriánského kalendáře, který nám nadělil z papežské stolice právník Řehoř, toho jména XIII.

Obávám se však, že výpočty páně náměstkovské utrpěly krutou ránu a zřítily se ze svého trůnu, pardon, ze svého druhého místa.

Neboť pan náměstek objevil jen, že rok má 1260 dnů (pod č.j. R-377–10, kde napsal, že kdosi cosi stihl za 126 dnů, tedy za 0,1 roku), i když samozřejmě jak který (pokud od 8.září 2005 do 12.ledna 2006 uplynulo jen 0,12 roku neboli 43 dnů, jak pan náměstek napsal pod erárním, neboli univerzitním č.j. R-595–10, pak by rok mohl klidně mít jen asi tři měsíce, ovšem i třiatřicet, záleží na úhlu pohledu), což je oproti opravdu velkým matematickým objevům skutečně ubohoučké.

Navíc by to mohlo být docela kontraproduktivní: takovým odporným rychlostudentům jako byl papež Klement VI., který se stal už v šestnácti letech profesorem (tehdy ještě jako obyčejný Pierre de Rossieres), nebo poslední císař, Karel I. (práva na Karlově univerzitě, vystudoval, věřte, nevěřte, za jediný rok, od roku 1906 až do roku 1907), případně takový Bernard Bolzano (vystudoval si od roku 1799 dokonce až do roku 1800) by nebylo možné ani pořádně sebrat titul, protože by podle výpočtů pana náměstka ještě ani nezačali studovat.

Pan náměstek byl ovšem zcela potřen (nikoli však bohužel dehtem a peřím, jak bylo oblíbeným zvykem v jeho milovaném středověku, do něhož nás pomáhá novým občanským zákoníkem vrátit) jednou nejmenovanou notorickou paní předsedkyní, jež objevila, že 25 (profesorů a docentů na plzeňských právech) je mnohonásobně méně, nežli 1,5 (protože filozofům stačilo dvanáct docentů a profesorů na celkem osm studijních programů).

Jenže co teď?

Někteří nohsledci se projevili nečekaně megalomansky. Zatímco si s notorickou paní předsedkyní lstivě a zrádně připíjeli (jak můžeme vidět na nesmrtelných snímcích u úvahy Ilustrovaná II), kuli pikle nejenom proti svým kolegům a studentům, ale překvapivě a zavrženíhodně i proti ní.

Neboť pustili do světa rovnici, podle které osm set milionů je rovno nule.

S laskavým přispěním notorického pana exministra kmotrovské spravedlnosti totiž napsali do důvodové zprávy k novému občanskému zákoníku (vedle nápadnějších nesmyslů) také to, že si jeho přijetí nevyžádá žádné náklady.

Sdružení sportovních svazů České republiky teď skromně vyčíslilo náklady na přizpůsobení občanských sdružení právní úpravě v novém občanském zákoníku („jen náklady na prvotní registraci nových stanov…“) na pouhopouhých osm set milionů korun.

Takže Titanic teprve vypluje. Aspoň ten sportovní.

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN