yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Máme snad oslavovat někoho, kdo pomáhal mladým lidem naplňovat jejich nezákonné sny i za cenu porušování zákonů?
Je přece třeba ctít budovatelské marxistické tradice a naopak uctívat ty, kdo ostatním transparentně a korektně, a také vždy a všude, škodí, jako třeba notorická paní komisní nebo notorický pan exministr kmotrovské spravedlnosti.
Proč slavit naprosto nebudovatelský svátek někoho, kdo zcela vědomě porušoval zákon a pomáhal mladým lidem tam, kde jim zákon bránil realizovat jejich tužby?
Valentin? Římský císař Claudius, ovšem Claudius II. (nazývaný též Claudius Gothicus), se obával, že ženatí legionáři by radši nezodpovědně zůstávali doma a věnovali se lásce a rodině, namísto toho, aby šli zodpovědně na patnáct let někam válčit, takže svatby prostě zakázal. A když kněz Valentin tajně oddával mladé páry dál, skončil pěkně na špalku. Císař sice vládl pouhé dva roky, ale zatočit se zlotřilým knězem ještě stihl.
Nic takového, zůstaňme raději u budovatelských promluv našich čelných marxistek.
Dohnat a předehnat! Především Spojené státy. A když už ne ve výrobě oceli, tak aspoň jinak.
A nutno říci, že právě díky notorické paní komisní, jakož i notorickému panu exministrovi kmotrovské spravedlnosti jsme Spojené státy i jejich přisluhovače pěkně předstihli.
Připomeňme třeba jen texaské petice proti průletu Halleyovy komety, neboť kometa vzbuzuje paniku, škodí zdraví a úřady by ji měly zakázat
Vzpomeňme na arizonský zákon (kdyby platil u nás, mohl by naše slavné reformátory připravit o mnohé hygienické radovánky) zakazující oslům koupat se ve vaně.
Připomeňme zákon státu Texas zakazující lidem sex se slepicemi, zatímco obráceně je to povoleno, protože slepice je věc a té nelze nic nařizovat (podle našeho nového občanského zákoníku ovšem šťastná slepice už věcí nebude, takže by Texasané po jeho přijetí mohli zákaz sexu rozšířit).
Připomeňme si, že v Texasu je zakázáno malovat grafitti na cizí krávy. Kdyby tam měli náš nový občanský zákoník, nesměly by se takto provinilé krávy navíc (podle § 1279 odst. 1 věty druhé) ani pást (znečištěná zvířata jsou totiž z pastvy vyloučena).
Vzpomínáte si, že na Havaji zřejmě protikorupční zákon zakazuje zacpávat si uši mincemi, zatímco na Floridě se parkující slon zpoplatňuje stejně jako automobil? Že v Tennessee je zakázáno chytat ryby lasem, zatímco ve zcela vnitrozemském Ohiu se smí velryby lovit jen v neděli?
Ale přitom všem nepřišli ještě na zákonné ustanovení, že vlastnictví včely zaniká, vlétne-li do cizího obydleného úlu (u nás podle § 1014 nového občanského zákoníku), což si zatím žádná včela nikdy netroufla, takže jde o jev stejně častý jako výskyt velryb ve vnitrozemském Ohiu.
Víte, že policie v Connecticutu smí zastavit každého, kdo jede po silnici rychleji, než 80 mil za hodinu (cca 129 km/h), včetně cyklistů?
Na lid Connecticutu musí prostě být přísnost, vždyť tam mají třeba univerzitu Yale, kde za pouhé tři roky (1970–1973) vystudovala práva rychlostudentka Hillary Clintonová, stejně jako její spolužák a manžel Bill, nebo kterou autor Posledního Mohykána (James Fenimore Cooper) absolvoval pod plytkou záminkou geniality už jako patnáctiletý.
Všimli jste si, jak za radostného přiťukávání hledá notorická paní komisní pravdu (samozřejmě na místě, kde se nalézá, tedy ve víně, jak nám ukazují třeba fotografie u úvahy Ilustrovaná II)? Jak jsme skvěle překonali aljašské zákony, zakazující připíjení s osly (ale i losy a podle některých pramenů i voly či býky).
Dohnat a předehnat?
Nevím jak v oceli, ale v oblasti zákonů se to díky paní komisní a jejím nohsledům povedlo přece už dávno.