Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Apríl dvanáctého

Já vím, že dnes není apríl. Dokonce vím, že dnes není dvanáctého. Ba ani osmého.

Přímá volba prezidenta je opět v plném proudu, a tak není celkem divu, že spousta sdělení nám v našem přeinformovaném světě prostě uniká.

V souvislosti s tím se podle některých z Vás opět mírně vnucují myšlenky na konec světa, jež byly tak aktuální před více, nežli měsícem. Dovoluji si ovšem skromně připomenout, že se mi to moc nezdá, neboli, že tento názor nesdílím.

Opírá se totiž o to, že naplní-li se deset určitých skutečností, přijde neprodleně (!) konec světa.

Nejde teď o první z oněch hrozivých faktů: zblbnou a zmizí včely, i když na něco podobného pamatuje i nový občanský zákoník. Řeší totiž složitě situaci, jež nastane, pokud roj včel vlétne do cizího obsazeného úlu, což se podle včelařů dosud v dějinách nikdy nestalo. Nyní tedy víme, že pokud vletí roj do cizího obsazeného úlu (§ 1014 odst. 1 nového občanského zákoníku), akutně hrozí konec světa.

Včely to však dosud nikdy neudělaly, proč by s tím měly začínat právě teď? Když si však do nějakého vyhledávače zadáte oněch deset důvodů konce světa, najdete tam jeden mnohem znepokojivější. Ke konci světa totiž dojde také tehdy, když novináři přestanou informovat a začnou lidi zahlcovat vymyšlenými nesmyslnými politickými i jinými skandály.

Musím Vás ale uklidnit, konec světa má přece nastat neprodleně po něčem tak příšerném, a pokud si ještě vzpomenete na prapodivnou mediální bublinu nazývanou kauzou plzeňských práv, snadno zjistíte, že navzdory všem předpokladům v roce 2009 konec světa nenastal.

Ledaže by příslušný rok vypočítával pan vždycky náměstek, to bychom pak mohli klidně být v situaci, kdy rok 2009 ještě ani nezačal.

I když nás může uklidňovat, že konec světa nenastane, ani když novináři začnou zahlcovat lidi vymyšlenými nesmyslnými politickými i jinými skandály, neb jsme to bohužel už zažili, a konec světa jaksi nepřišel, připomeňme si stejně pro jistotu, že už obrozenec Josef Jungmann nám osvětlil, že novinář je ten, kdo noviny roznáší, anebo taky píše, zatímco novinářka je ta, kdo noviny roznáší, nebo i píše. Ačkoli na své osmnácté století ve svém slovníku projevil velký smysl pro rovnoprávnost mezi pohlavími, jinak to ovšem byl celkem ohavný rychlostudent (filozofii vystudoval v letech 1792 až 1795, tedy jen za tři roky, podle pana vždycky náměstka možná za dobu ještě o řadu let kratší). Krom toho navíc studoval i práva, takže je lepší se s ním moc nepárat.

Jak jsem si už dovolil poznamenat, spousta sdělení nám v našem přeinformovaném světě prostě uniká, ačkoli si s nimi roznašeči novin dali takovou práci.

Kosmonautka Savická například uznala, že s klevetami a pomluvami se prostě bojovat nedá (psalo se o ní, že provozovala sex v kosmu na stanici Saljut 7), přičemž v témže článku se píše, že se novinář zachoval jako uslintaný šmírák (což by se u nás samozřejmě stát rozhodně nemohlo).

Mohli jsme se dnes dočíst, že mladý a nadějný vědec a učitel Bezouška se opakovaně provinil proti etice a ještě i podváděl, takže musel s hanbou opustit svou alma mater.

Mohli jsme se taky případně dočíst, že na Šumavě chybějí lístky kvůli lyžařům (míněno, že došly volební lístky pro druhé kolo prezidentské volby, protože k volbám dorazila spousta lyžařů s volebními průkazy, zatímco v prvním případě přírodovědecký profesor Karel Bezouška prý po nocích manipuloval s výsledky kolegových pokusů).

Tyto zprávičky samozřejmě v mohutném náporu hodnocení prezidentských kandidátů zcela zapadají, podobně jako ona nedávná o tom, že komise se bude zabývat akreditací plzeňských práv v dubnu.

Což samozřejmě vyvolává řadu otázek, například, kdy to bude?

Kdy tak asi bude ten zatrolený duben?

Podle přeslavného dopisu č.j. R-377–10, jímž pan náměstek za erární poštovné ohlásil světu, že rok má 1260 dnů (126 dnů je totiž podle tohoto dopisu zhruba 0,1 roku), by v takovém roce poměrně logicky měl každý měsíc (1260:12) 105 dnů, takže by 1. dubna byl 316. den roku (pro jednoduchost 3×105+1), což je ovšem 12. listopadu. Kdyby snad náhodou platilo, že od 8.září 2005 do 12.ledna 2006 uplynulo o málo víc než jediný měsíc (O,12 roku), jak se celkem vážně píše pod univerzitním č.j. R-595–10, pak by rok takto vzniklý měl dokonce 1488 dnů a letošní první duben by dokonce připadl na 8.leden 2014. Inu, apríl je prostě apríl.

Protože ve vedení nejmenované západočeské univerzity už nesedí lidé, kteří si myslí, že by se měl pan vždy náměstek upít kafem, aby od něj byl konečně pokoj, a tudíž mu na to kafe dali něco mezi milionem a dvěma, zpřesnění se asi hned tak nedočkáme.

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN