yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Pan Balzac (Honoré de Balzac, jakýsi francouzský právník, a navíc tuším taky ruštinu nevystudoval) označil byrokracii za obří mechanismus, udržovaný v samoúčelném chodu duševními trpaslíky, zatímco onen pan Heywood si bez nezbytné znalosti ruštiny troufl tvrdit, že byrokracie je „nekontrolovaná vláda neodpovědných úředníků…a organizovaná nevýkonnost, vedoucí k degeneraci demokracie.“
A teď nám paní komisní do světa zvěstuje, že nejspíš už do pátku podá podnět k podání žaloby ve veřejném zájmu, a to panu nejvyššímu státními zástupci (přece jen ho svého času podle pana ministra školství, cituji: schvaloval svému maňáskovi, neboli dnešnímu ministru spravedlnosti, jeho laskavý a milý kmotříček, takže si může myslet, že u něj spíše najde zastání, než u nějakého veřejného ochránce práv, který se žádným kmotrem pana ministra schvalovat nenechal).
Protože žalobu ve veřejném zájmu může podat právě jen nejvyšší státní zástupce nebo ombudsman, a to podle svého vlastního uvážení, je dostatečným podnětem například složitý, právně náročný a komplikovaný text ve smyslu: Vážený pane, podávám podnět k podání žaloby ve veřejném zájmu proti rozhodnutí, jež přikládám (ne, že bych snad chtěl paní komisní napovídat, ale našel jsem to v řadě učebnic, které jí určitě přinejmenším někdo z jedné nejmenované soukromé školy jistě donese).
Takže celých dvanáct slov (čtrnáct i s oslovením) za pouhých pět pracovních dní? A pak, že jde organizovanou nevýkonnost! Naopak, vždyť je to dvě a půl slova denně!
A těch televizních vystoupení, která s tím budou vhodně spojena, zatímco se na chviličku zdálo, že po paní inkviziční už ani pes neštěkne potom, co zřejmě z bujnosti či jarní lehkovážnosti vychrlila do světa souhlasné stanovisko k akreditaci plzeňských práv (přesněji, a to v souladu s jejím nejlepším a nejčernějším vědomím a svědomím, zásadně nesouhlasné stanovisko, vyjádřené zcela lapidárně a jednoznačně slovy: „Akreditační komise vydává souhlasné stanovisko…“).