yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
A kdyby jenom království nebeské: taky krásné, horké léto, či aspoň krásné, neméně horké jaro.
Zatímco se hromadách čerstvého sněhu intenzivně připravujeme na brzký příchod letního času, můžeme se jen dohadovat, proč vlastně notorická paní předsedkyně a její (naštěstí) nepočetné nohsledstvo své blahoslavené ovečky tak trápí a napíná?
Nebyly snad (ty ovečky) dost servilní?
Nebyly snad dost důvěřivé?
Nebyly snad dostatečně chudé duchem, že si zasloužily takovou sněhovou nadílku, o jaké se vánocům mohlo jen závistivě zdát?
Pravda, s myšlenkou letního času přišel odporný samouk. A ti, jak víme, jsou snad ještě horší než rychlostudenti, neb se naprosto mylně domnívají, že na jejich (samo)studium se akreditace nevztahuje. Někteří by dokonce snad chtěli číst a studovat, co sami chtějí, bez požehnání příslušné komise a hlavně její notorické předsedkyně.
Jako ten mydlářský synek, pozdější knihkupec, který se bez akreditačního svolení věnoval přírodním vědám. A jak to dopadlo? Nejenže si pan samouk Benjamin Franklin myslel, že vymyslel hromosvod (ač to udělal už pan Prokop Diviš), ale v jakémsi dopise navíc přišel i na nápad s letním časem (v roce 1784). Když se podíváme na bělostné pláně kolem sebe, sami vidíme, co za nápad to bylo.
A přitom by stačilo tak málo.
Vzpomínáte, jak notorická paní komisní svého času věštila, že komunismus v Latinské Americe nekompromisně v blízké budoucnosti zvítězí, že nekompromisně v blízké budoucnosti zjistí na plzeňských právech nejméně 400 studentů, kterým bude třeba zrušit diplomy, anebo že pan premiér na loňském kongresu zcela bez pochybností nebude zvolen do čela své strany?
Vzpomínáte si, jak varovala před katastrofálním poklesem počtu profesorů na plzeňských právech z devíti na deset a možná i víc?
Na její objektivní zjištění, že 1,5 (docentů a profesorů, kteří stačí na akreditaci jednoho filozofického studijního programu, protože dvanáct jich stačí na celkem osm programů) je mnohem víc, nežli 25 (protože 25 profesorů a docentů na plzeňských právech podle ní nemůže stačit na akreditaci jednoho jediného studijního programu)?
A vždycky se našla řada blahoslavených, kteří jí uvěřili.
Kdyby teď prohlásila, že je dvacet nad nulou, slunce svítí na kvetoucí louky, dítka radostně skotačí na zelené trávě a komunismus se ráznými, leč radostnými kroky blíží, určitě by se zase našlo aspoň pár blahoslavených.
A ti by si užívali jara.
Pravda, máme i pana komukoli náměstka s jeho nevídanými kalendářními objevy. Například, že absolventovi, který studoval od 19.6.2001 do 6.6.2005 chybí do doby čtyř let studia 0,3 roku (tedy čtyři měsíce), jak bylo neomylně zvěstováno městu a světu pod univerzitním č.j. R-594–10.
Problém je, že podle výpočtů pana náměstka sice je jaro, ale taky léto, podzim a zima.