Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Celoživotní

S celoživotním je vžycky problém, ať už je to láska nebo třeba vzdělávání.

Když Vám za nocí pod okny brousí opilci, blábolí nesmysly a statečně kopou do popelnic, není to nic příliš příjemného. Ale jsou i věci mnohem, mnohem horší. Tak třeba jednomu mému milému a váženému příteli dnes vytrhli bolavý zub.

Zatímco v duchu sepisoval text vhodného povolení (neboť podle § 96 odst. 1 nového občanského zákoníku zásah do integrity vyžaduje písemný souhlas, má-li být oddělena část těla, která se už neobnoví), sličná lékařka zub hbitě extrahovala a nekompromisně ho kamsi vyhodila.

Takže se přítel navzdory ustanovení § 111 odst. 1 nového zákoníku nedověděl, jak bylo s oddělenou částí jeho těla naloženo, a už vůbec ne, zda se tak stalo důstojně (což není příliš pravděpodobné). Nicméně díky pevně stisknutým čelistem a svěračům se navzdory intenzivní bolesti ubránil natolik, že nezanechal v ordinaci nic, co pochází z jeho těla, takže aspoň nemusí o víkendu dumat, zda s tím bylo naloženo důstojně a zvídat, co se s tím vlastně stalo (kteréžto nezadatelné lidské právo mu zaručuje § 111 odst. 3).

Což nás přivádí k poznání, jak báječný by náš svět byl, kdyby i stomatologové někde našli nějakého toho svého božského Karla, který by jejich vědu i praxi moderně vrátil do minulých století.

Co nám asi tak prováděli, kdyby zvolili stejně moderní přístup jako právníci?

Radili by nám při nesnesitelných bolestech zubů modlit se ke svaté Apoleně?

Mazat bolavé zuby kadidlem, jak radil například dávný perský lékař Rhazes, jehož dílo nám přeložil právnický rychlostudent Karel Jaromír Erben (v letech 1831 až 1833 vystudoval filozofii, pak do roku 1837 ta práva). Upálit zubního červa, neboli spálit zub i s kazem přímo v ústech, jak radila pokroková středověká medicína?

Anebo ucpat díry v zubech mimořádně zdravým a léčivým havraním trusem, jak radil svého času slovutný lékař Franz Christian Paulini? A podle téhož doktora se věnovat prevenci a zubní hygieně a nejméně jednou denně si pečlivě čistit zuby vlastní močí, případně, jste-li dosti bohat či bohata, produktem k močení zjednaných služebných? Bolesti zubů přitom nejlépe zažene, protože myšlenky odežene úplně jinam, pořádný a hlavně citelný výprask.

Uznejte sami: nebylo by krásné, kdyby se zubní lékaři vydali právnickou cestou?

P.S. Když už jsme u těch rychlostudentů, zase jednou někdo objevil, že další bakalář z plzeňských práv studoval jen devět měsíců (a ještě by chtěl být ministrem).

Protože se dalo slyšet pár psavců na téma geniality toho, kdo práva vystudoval za devět měsíců, zas jednou bych připomněl,

  • že bakalářské studium je tříleté, že dotyčný (jak uvádí) absolvoval dvouletý kurz celoživotního vzdělávání, že podle § 60 odst. 2 zákona o vysokých školách se absolventovi celoživotního vzdělávání uzná 60% povinností potřebných k řádnému dokončení studia (tzv. kreditů), což převedeno do časových jednotek je zhruba dva roky ze tří a že pokud nastoupíte do školy v říjnu a skončíte v červnu, pak jste sice studovali devět měsíců, ale ve skutečnosti celý akademický rok (protože zbytek jsou prázdniny).

    Takže pohodu a klid Vám všem, klidný a pohodový víkend bez opileckých blábolů a jiných nepříjemností.

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN