yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Všiml jsem si například, jak nezodpovědně si kdosi kupuje cibuli k přesazení (dopátral jsem se, že cibulovité rostliny se mají přesazovat v létě, koncem července a v srpnu, což mne poněkud překvapilo, neb vzhledem k právnickému vzdělání toho moc o přesazování nevím). Nicméně jsem byl opravdu zaskočen nezodpovědností obou dotyčných: zachrastil rýč a suchá hlína, jež jak víme z písně nevzklíčí bez vody, zašustily bankovky a to bylo, považte, všechno! Vím, že je to k neuvěření, zejména po všech těch mediálních masážích, po nichž nás ještě dosud bolí záda, šíje, ramena, o sedacích partiích ani nemluvě, a zejména daňově poplatnická peněženka, neb šlo o masáže drahé skoro jako samotný občanský zákoník.
Ale ani cibulechtivá fyzická osoba, ani osoba podobně lačná peněz, nevytasila ani notebook vybavený tiskárnou, ba ani starý dobrý psací stroj, jímž se na vyprahlém lánu přece jen píše asi snáze, nikdo z nich dokonce nevytasil z hloubi kapes ani notáře, ač při převodu nemovitosti je tohle všecko přece nutně zapotřebí.
Přitom už víme, že nemovité věci jsou podle § 498 odst. 1 našeho skvělého občanského zákoníku takové věci, jež nelze přemístit bez porušení jejich podstaty z místa na místo a o nichž jiný právní předpis, než občanský zákoník stanoví, že nejsou součástí pozemku, no a o jiných než trvalých porostech zase stanoví § 2 odst. 2 zákona č. 229/1991 Sb., že nejsou součástí pozemku, díky čemuž máme nejen nemovité kedlubny či dýně, ale také cibule.
Což nám klade záludnou a velice těžkou otázku, nad kterou se i autoři nového občanského zákoníku musí hluboce, dlouze a draze zamyslet. V červenci a srpnu se totiž přesazují i trvalky, zejména cibulovité (tulipány, hyacinty a jiné).
Jsou trvalky (tulipán či hyacint, ba i kosatec, který se taky přesazuje v létě) trvalými porosty anebo ne? Chtějí nás tudíž páni přírodovědci jejich názvem zase jen podvádět?
Naštěstí máme autory nového občanského zákoníku a ti vyčerpávající odpověď znají (jak jistě pochopíte, nebude to ovšem zadarmo). Kupodivu je stejná jako odpovědi na všechny otázky, jimiž po nich bylo kdy vyžadováno vysvětlení nějakých zvlášť nesmyslně formulovaných ustanovení nového občanského zákoníku, takže ti, kdo za drahé peníze nenakoupili cibuli, ale vyslechli jejich přednášku, už vlastně mají tu odpověď tak trochu předplacenou. Tudíž mohou ušetřit za přednášku a za ušetřený peníz si koupit metrák cibule a jet na dovolenou, případně se slevou mohou onu závažnou odpověď prozradit dalším zájemcům. Odpověď je to naštěstí opravdu zcela vyčerpávající a pochopitelně pravdivá: Čas ukáže, případně také: Praxe ukáže.