yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
I největší lhář či lhářka se totiž občas uřekne a z ničeho nic řekne pravdu, i tomu nejnešikovnějšímu se občas něco povede, i úplně nejhorší věštec či věštkyně někdy něco uhodne.
Plzeňská práva už nic nezachrání, prohlásila věštecky například paní komisní předsedkyně v Parlamentních listech 4.2. letošního roku, ačkoli je nejen mohou zachránit, ale jistě také zachrání právo, spravedlnost, spravedlivý proces, pravda, a také jejich studenti a učitelé, kteří si své právo a svá práva, své studium a svou budoucnost, své vize a sny, nehodlají nechat vzít jen proto, že se to zrovna jedné starší dámě zalíbilo.
To je tedy jedno z těch nepovedených proroctví (není také divu, protože dotyčné věštkyni podle jejích vážených kolegů, kteří na rozdíl od ní namísto hřejivého členství v uvědomělém předvoji dělnické třídy, neboli komunistické straně, trávili mládí v emigraci, například podle pana profesora Tomského, „kape na maják,“ což jistě není ta nejlepší kvalifikace).
Včera jsem si Vám ovšem dovolil připomenout prohlášení téže postarší dámy, že plzeňská práva řídila mafie, která si zavazovala pracovníky justice?
Vidíte, a právě v tom se zřejmě nakonec úplně nečekaně trefila. Na stránkách Justiční mafie přece snadno a rychle zjistíte, že nynější (quo usque tandem, ptával se kdysi Cicero: jak ještě dlouho?) pan ministr kmotrovské spravedlnosti, případně nespravedlnosti, podle toho, do kterých novin se podíváte, byl zcela jednoznačně a drtivou většinou respondentů zvolen národním králem justiční mafie (získal mnohem víc hlasů, než všichni jeho předchůdci dohromady).
A onen řádně a transparentně zvolený král justiční mafie přece po nějakou dobu (k jejich nemalé škodě) řídil i plzeňská práva. I když, jak psalo Euro.cz i Novinky.cz, to dalo trochu víc práce a stálo trochu víc peněz, nežli nechat se zvolit panovníkem mafie (podle zmíněných tiskovin totiž musel za volbu děkanem protikorupčně rozdat pěti svým volitelům z řad studentů po dvaceti tisících korun).
Takže vidíte, i slepé kuře najde zrno (i když asi ne moc často).