yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Dokonce jich má tolik, že má každý den jiný.
Napřed to bylo málo profesorů a docentů. Když se ukázalo, že jich je víc než třeba v Olomouci (kde jejich počet stačí i na doktorské studium), přišel důvod, že občas něco přednesou i na jiných vysokých školách (v cizině je to, mimochodem, pocta), prostě, že z malé části působí i jinde.
Když se přišlo na to, že sama paní komisní šéfová působí kromě výuky politologie třeba i ve správní radě instituce (CEELI Institut), která realizuje právnické studijní programy zaměřené na státní zástupce a soudce (ale žádná síť se tím určitě nemotá), objevil se důvod, že někteří z nich jsou staří a navíc moc vědecky nepublikují.
Když televizní profesorku nejspíš poučili, že diskriminace podle věku se právě nenosí, ba dokonce ji zákon ještě ke všemu zakazuje, a že toho, například v porovnání s plzeňskými profesory, zrovna moc nevyplodila, informovala nás v odpoledních hodinách veřejnoprávní televize, že podle stanoviska Akreditační komise neměla plzeňská právnická fakulta vědecké projekty (že by se snad v Plzni dělo i něco jiného, například demonstrovalo, už od časného odpoledne zřejmě v rámci zajištění vyrovnaného zpravodajství nesdělovala).
Zatím se tedy můžeme těšit, jaký zbrusu nový důvod pro neprodloužení akreditace nahradí ten dnešní.
Členové akademické obce plzeňské právnické fakulty už 1. února společně prohlásili, že jsou šokováni bezprecedentně svévolným rozhodnutím Akreditační komise. Prohlašujeme, napsali, že nevidíme žádný rozdíl mezi úrovní FPr ZČU a ostatních právnických fakult v České republice, proto výše uvedené stanovisko vnímají jako hrubou křivdu. Stejně, totiž jako svévoli a hrubou křivdu, ho vnímají i české studentské organizace, ba i studentské organizace zahraniční.
Nyní už nejeden profesor působící na jiné vysoké škole, renomovaní advokáti, řada soudců a další profesní kapacity svorně prohlašují, že úroveň vzdělání na plzeňských právech byla minimálně stejná s jinými právnickými fakultami. Prostě a dobře se ukázalo, že podle těch kritérií, jež si Akreditační komise milostivě vymyslela a jež zveřejnila, je plzeňská právnická fakulta v řadě směrů dokonce lepší, než některé jiné.
Pan děkan plzeňských práv je pravý gentleman. Ani jednou neřekl, že televizní profesorka pořád lže. Jen doložil, že stále nemluví pravdu.