Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Hrubě by se mýlil,

kdo by si myslel, že není kanál jako kanál. Opak je totiž pravdou,

jak vidíme v našem skvělém novém občanském zákoníku.

Inspirační zdroje občanského zákoníku totiž postupně vystrkují růžky z beztvaré hlíny naší objektivní reality.

Že by snad takovým inspiračním zdrojem měl být obecný občanský zákoník z roku 1811? Nedejte se mýlit, vždyť třeba pojetí dočasných staveb jako movitých věcí je přece převzato (ba vlastně opsáno) z občanského zákoníku z roku 1950 (§ 26), pod ním se hrdě skví podpis páně Gottwaldův, právo stavby zase ze zákona z roku 1947, pod nímž se pro změnu neméně hrdě skví podpis páně Gottwaldův, a tak podobně.

Díky tomu je movitou věcí třeba přehrada, hotel nebo něco ještě trvalejšího, třeba pyramida, pokud je to postaveno na pozemku, který je stavebník oprávněn užívat jen dočasně.

Že by tedy byl oním vzorem vysoce demokratický, ba přímo lidově demokratický zákoník z roku 1950? Nedejte se mýlit ani tentokrát.

Inspiračním zdrojem jsou totiž jen a jen myšlenkové pochody pánů autorů a jejich nadšených podporovatelů a podporovatelek (a to obou, tedy jak notorického pana exministra, tak notorické paní doufejme že záhy expředsedkyně).

Vzpomeňte na nezměrnou vášeň (pravda, inspirovanou zase už páně Gottwaldovými nápady) zrušit pokud možno všem něco, co zrušit nelze (například akademický titul). Když si připomeneme včerejší úvahy na téma, jak nový občanský zákoník ruší třeba rekreační chatu, je inspirační zdroj celkem evidentní. Včera jsme si totiž připomněli, že všelijaké rekreační chaty (a tiskárny a dílny atd.) bývaly kdysi organizačními jednotkami občanských sdružení, jež ovšem nový občanský zákoník zrušil i s nimi a z organizačních jednotek rázem nadělal pobočné spolky, ovšem bez členů, takže zřejmě odsouzené k dalšímu následnému zrušení (neboť budou pokud možno neprodleně zrušeny právě proto, že nemají žádné členy a tudíž logicky nemají dostatečný počet členů).

Vzpomeňme v dávné západočeské souvislosti na tehdejší kanály. Máme samozřejmě na mysli někdejší kolegy, kteří neprodleně informovali kdekoho o umně vymyšlených nešvarech (fantazii se pochopitelně ani zde žádné meze nekladly).

Jistě si vzpomenete na ony prazvláštní kanály (samozřejmě informační), transparentně dodávající vše, co je potřeba k rázným a nekompromisním opatřením proti všem osobám sedícím za židlích, jež by se náramně hodily jim samotným.

I zde je tudíž informační zdroj nového zákoníku zjevný: podle něj přece transparentní mají být bez výjimky všechny všechny kanály, neb máme nezadatelné a nezcizitelné právo se podle § 111 odst. 3 občanského zákoníku dozvědět, jak bylo naloženo s tím, co vyjde z našeho těla.

Totožnost skutku je přitom naprosto jasná: to, co vyjde z našeho těla a proudí kanálem, který by měl být transparentní, se přece nápadně podobá i výtvorům oněch kanálů informačního typu…

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN