yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Tak to nakonec nakažlivé přece jenom je.
Nerad připomínám časy někdejšího pana komukoli náměstka, ale na infekce je třeba poukazovat. Takže si dovoluji připomenout, jak ve volném čase rozhodně ne za peníze, takže nejspíš z lásky (vždyť milion či dva nejsou dnes žádné peníze) zavedl například rovnici jedna=opravdu mnoho (absolventce a absolventovi nejmenované západočeské právnické fakulty, kterým tehdejší reformní vedení pečlivě ztratilo posudek na rigorózní práci, bylo pod univerzitním č.j. R-750–10 a č.j. R-753–10 vytknuto, že se dopustili mnohočetných pochybení, spočívajících v tom, že v jejich dokumentaci, ke které ovšem neměli přístup, chybí jediný posudek, což, jak sami uznáte, je kumulace nedostatků zcela nevídaná). Spočítal taky, že od ledna 2001 do května 2005 uplynulo jen 2,8 roku (pod č.j. R-576–10) anebo že od června 1998 do října 2002 uplynuly rovné tři roky (pod č.j. R-583–10), přičemž 13 dnů je 0,3 roku (č.j. R-594–10), zatímco 126 dnů je 0,1 roku (č.j. R-377–10). Ale poměrně dlouho se zdálo, že to není zas tak moc nakažlivé.
Jenže ouha, je.
Jak jsme se ve středečním pozdním večeru dozvěděli, nová sněmovna vyzvala budoucí vládu, aby odstranila chyby a nedostatky v novém občanském zákoníku, neboli navrhla změny, které jeho největší chyby odstraní (slovy pana předsedy hnutí Úsvit, aby odstranila ty „největší boty“). Protože nový zákoník má 3081 paragrafů, nebude potřeba opravit více, než nějakých 3081 ustanovení.
Sněmovna také odhlasovala prohlášení, že účinnost nového občanského zákoníku byla stanovena ukvapeně.
Média v této souvislosti upozornila na to, že „někdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) poukazoval na to, že většina evropských států měla kratší dobu účinnosti občanských zákoníků. Například Maďarsko podle něj mělo půl roku (…).“
A tu to máme:
Nový maďarský občanský zákoník byl schválen 11. února 2013 a účinnosti nabude dnem 15. března 2014. Od února 2013 do března 2014 uplyne tudíž podle notorického pana exministra kmotrovské spravedlnosti jenom ubohý půlrok.
Zdá se tedy, že při přílišném sbratření ve funkci Vás infekce prostě nemine.