yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Kde jsou ty zlaté časy, kdy český vyslanec bohatýrsky popíjel v Bruselu s Karlem, Filipem a dalšími (jak o tom psal Alois Jirásek v dílku Z Čech až na konec světa; Karel i Filip byli vévodové Brabantu, jehož hlavním městem Brusel tehdy byl).
Možná jsou ty zlaté časy blíž, než jsme si mysleli.
Na rozdíl od zamračeného chorvatského pobřeží a jiných slunných destinací, kde toho času prší nebo bude, nám totiž celkem slunné středoevropské dny přinášejí, jak se na ně sluší, jen samou radost.
Neboť novopečený pan europoslanec, vynesený tisíci hlasů co nejdál od naší země, už má svůj tým asistentů téměř sestavený: jsou to lidé, kteří s nám spolupracují dlouhodobě a odborným vzděláním by měli být právníci nebo politologové (lidovky.cz 1.6.2014, radostná zpráva je už ze sedmé ranní).
Téměř si netroufáme doufat, kdo všechno by mohl být takovým bídně honorovaným (mají jen asi třítisícové platy, samozřejmě v EUR), leč jedině vhodným, asistentem politologem či právníkem a současně dlouholetým exministerským spolupracovníkem, být.
Ale uznejte, indicie jsou velmi nadějné.
Samozřejmě, že o sobě nenechají psát nějakého Jiráska: vždyť to byl jen bídný rychlostudent. Historii, jak známo, vystudoval v letech 1871 až 1874, což je třeba podle díla pana komukoli náměstka, vydaného pod univezitním č.j. R-595–10, pouhých devět měsíců (podle psaní č.j. R-595–10 totiž doba od 8. září 2005 do 12. ledna 2006 představuje zhruba měsíc, neboli 0,12 roku, takže doba Jiráskova studia náhle vychází na 36:4, neboli počet měsíců za tři roky dělen počtem měsíců od září do následujícího ledna). To se jeví sice zavrženíhodné, leč pravděpodobné, vždyť podle i dílka vydaného pod univerzitním č.j. R-377–10 je 126 dnů asi 0,1 roku, který má potom 1260 dnů. A protože od roku 1871 do roku 1874 uplynulo zhruba 1095 dnů, představovala by doba 1871–1874 asi deset měsíců (samozřejmě takto náměstskovsky vypočtených). Jirásek nadto měl snahy družit se i s kriminálníky (například s Mikulášem Alšem), takže od jeho prachu si rozhodně pana exministra opěvovat nenecháme. Dosti již bylo všelijakých Jirásků.
Podobně jako škola byla reformována opakováním slova reforma na školním schodě, a justice opakováním téhož slova na ministerském chodníku, také Evropu nyní čeká nezměrná reforma. Jen co se najde mediálně nejvhodnější chodník, popřípadě schod.
Například jezdící: jen v Bruselu je nabízí 17 podniků, pardon, závodů, nebo radniční (zde je výběr hned ze 420 schodů vedoucích na věž radnice).
Samozřejmě jsou lidé truchlící, že nevolíme parlament někde na Aldebaranu, ale prostě: dokud dýcháme, doufáme.