yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Nejenže, jak jsme si napsali minule, slavně rehabilitoval děsivé výpočty adresované absolventům jedné nejmenované západočeské právnické fakulty.
Vzpomeňme (anebo snad radši ani ne), jak se kamarádská komise (tedy komise složená jen z pár kamarádů) transparentně a korektně usnesla, že je třeba důrazně postupovat proti, a jen proti, těm absolventům oné nejmenované západočeské právnické fakulty, u nichž byla nalezena velmi výrazná kumulace zjištěných nedostatků. Potom bylo v univerzitním psaní č.j. R-750–10 absolventovi rázně vytčeno, že v jeho spise chybí oponentský posudek, přičemž totéž bylo vytýkáno jako jediný nedostatek i další absolventce pod č.j. R-753–10.
Nyní ovšem nezákonné určení množství alespoň v soukromoprávních vztazích podle § 577 nového občanského zákoníku rázně a spravedlivě napraví soud (prostě nějaké spravedlivé řešení najde, a jak to má udělat, je jen a jen jeho věcí a odpovědností), což by eventuálně mohl pan notorický pisatel následně využít i k odůvodnění toho, proč by závěr, že jedna (jeden chybějící posudek) je víc než jedna (požadovaná kumulace nedostatků) neměl být naprosto idiotský.
Krom toho by notorický pan exministr mohl takový soudní postup využít při sčítání hlasů, protože ten svůj vlastní má přece jistý, a takhle by jich mohl mít víc (šlo by totiž o kumulaci hlasů). O tom všem jsme si ale už psali.
Málokdo zatím v nezměrné mase jiných podivností postřehl, že nový občanský zákoník přináší nejen kýžený konec nepoctivců v Čechách (protože podle jeho § 7 se má za to, že každý, kdo jednal určitým způsobem, jednal poctivě), ale i konec pytláků, aspoň těch, kteří nejsou úplně pitomí.
Kdo by jiný, nežli naprostý blb by totiž ještě po Novém roce pytlačil, když si může zaskočit zachytat ryby do libovolné přehrady či řeky pod či nad přehradou (případně do řeky či potoka zcela bez přehrady).
Podle skvělého a zcela neprávem opomíjeného ustanovení § 1049 nového občanského zákoníku totiž zvíře v zoologické zahradě a ryba v rybníce či podobném zařízení, které není veřejným statkem, bez pána není. Což samozřejmě znamená, že ryba v rybníce či podobném zařízení, které je veřejným statkem, naopak bez pána je.
No, a veřejný statek je přece věc určená k obecnému užívání (§ 490 nového občanského zákoníku), třeba chodník, po kterém můžeme chodit, ulice, kterou můžeme přecházet nebo po jí jezdit, silnice, po které můžeme jezdit, ale občas i chodit, řeka, ve které můžeme plavat (případně chodit, jde-li o brod, nebo pokud jsme svatí a umíme chodit suchou nohou po vodě), ba i jezdit, nejraději nějakou lodí, nebo přehradní nádrž, ve které můžeme to samé, co v řece.
A abych nezapomněl, věc, která nikomu nepatří, tedy věc bez pána, si může podle § 1045 odst. 1 nového občanského zákoníku každý přivlastnit. Zvíře sice není věc, ale ustanovení o věcech se na ně stejně použijí (podle § 494 nového občanského zákoníku.
Vidíte, jeden takový malý paragráfek to je, a rázně a definitivně skoncuje s pytláctvím na našich vodních tocích.
Protože si jen zkuste pytlačit, když se to smí.