yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Máme trable s letošní sněhovou nadílkou, takže koho by zajímalo, kde ty loňské sněhy jsou?
Přitom na sklonku loňského roku možná mnohým unikla zpráva, že vysoká škola, jež se rozhodla dovzdělat učitele, aby nemuseli být vyhozeni z práce, nedostala právě pro onen obor akreditaci. Na televizním serveru (19. 12. 2014) se praví, že „komise se rozhodla akreditaci neprodloužit kvůli příliš vysokému počtu přijatých studentů.“
Kdo podporuje studenty a vzdělání, je na straně slušných a poctivých. A naopak.
Takže máme konečně potvrzeno, na které straně vystupují nejrůznější tuzemské komisařky: vždyť je přece v zájmu studentů, aby jich bylo co nejméně. Učitelé si je budou hýčkat tím víc, čím méně jich bude, budou si je předcházet, aby na škole vydrželi, nebudou se muset na liduprázdné škole tísnit, a případně se namísto studentů (či učitelů) stanou příslušníky dělnické třídy, jež podle čelných českých marxistek (ba i ostatních marxistek a marxistů) je určena, aby byla vládnoucí třídou.
I pro samotný vzdělávací proces bude taky jen dobře, když pokud možno nebudou žádní studenti, kteří by ho všelijak opotřebovávali, ba třeba i kritizovali a vůbec všelijak opotřebovávali a kazili.
Škoda jen, že takové moudro objevil pán, který byl přece jen poněkud podezřelá existence.
Jednak studoval (aspoň že) filozofii trochu příliš krátce, jen o něco déle než dva roky, čelil spoustě všelijakých oznámení a udání, byl odpůrcem zpátečnictví, zaostalosti a feudalismu a jakýchkoli návratů k nim (že by se nakonec nelíbil ani náš moderně feudální občanský zákoník?), ba dokonce, považte, byl i velkým kritikem pana exministra spravedlnosti, jehož považoval za jednoho z otců policejního státu u nás. Prostě typicky nedůvěryhodná osoba, a to ani nepřipomínám, že navíc navrhoval zřízení dalších vysokých škol (jako by jich už tak nebylo dost, takže je nutným komisním posláním v zájmu studentů jejich počet minimalizovat, pokud možno k minimu či nule).
Ano, jeden z laskavých otců policejního státu u nás, pan Alexander Bach (po němž se jmenuje Bachův absolutismus) byl přece původně ministrem spravedlnosti, zatímco ten pán, který ho tak kritizoval, tak krátce studoval filozofii (1838–1840), a tolika lidmi byl udán, byl Karel Havlíček Borovský.