Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Korektně průhledná

Úterní televize nám přinesla zprávičku pravdivou stejně jako jindy, že pochybení některých studentů na plzeňských právech odhalil zesnulý předseda Nejvyššího správního soudu, ačkoli ani nic neodhalil, ani naštěstí nezesnul.

Jeden z Vás mi to velice lapidárně vysvětlil tím, že pokrok je prostě pokrok, jak se právě na zmíněné zprávě ukázalo zcela názorně, a pokrok nezadržíš, ani kdybys chtěl (natož pak, když ho ani zadržet nechceš). Nároky se pořád víc a víc stupňují, a tak už nestačí jednoduchá hovadina, ale je třeba hovadiny přinejmenším tuplované (která však naštěstí nestačí taky). Což mi samozřejmě do široka otevřelo oči a vysvětlilo mnohé neuvěřitelné kumulace blábolů kolem dotyčné fakulty.

Zatímco Klementi měli v úterý spolu se svátkem hned i den svého svatého Klementa, Kateřiny, jež mají svátek dnes, prostě nespravedlivě ostrouhaly, protože den svaté Kateřiny, jinak třiadvacátého dítka sienského barvíře vlny (a pochopitelně, nebo spíš hlavně, i jeho ženy), je kupodivu v dubnu. Čím bychom tedy naše milé Kateřiny utěšili? Ve všelijakých seznamech, jež bývalí, striktní mlčenlivostí přísně vázaní normalizátoři pečlivě a nejlépe několikrát za den vynášeli na světlo sice nikoli Boží, ale za to mediální, se občas nějaká Kateřina objevila (podle zlých jazyků, případně podle oné Kateřiny proto, že neprozřetelně, leč hlasitě neshledala naprosto žádné půvaby na svých, později pohříchu seznamotvorných spolužácích). Můžeme ji utěšit aspoň tím, že dokonce i univerzitní etický panel konstatuje, že akademické tituly podle práva odebírat nelze? Jen sotva, zmíněná Kateřina je totiž právník a tak to, stejně jako každý normální právník, dávno (už od začátku) dobře ví. Neboť, jak pravil už kdysi počátkem minulého století onen opravdový expert na správní právo (a jak jsem si na těchto stránkách již rovněž dovolil citovat), to, že jej po zásluze nedbáme, nečiní z výtvoru pomatencova výrok úřední.

Ukřivděných Kolumbanů, které by mohlo skutečně hluboce ranit, že podle našeho kalendáře svátek vůbec nemají a že v den zasvěcený jejich svatému Kolumbanovi mají svátek jacísi Klementi, v našich zeměpisných šířkách naštěstí asi nebude mnoho, takže se ani do seznamu pracně sesmoleného bývalými novopečenci žádný Kolumban nedostal. Na druhou stranu jim nemusíme jejich irského svatého a jeho nevšední zážitky vůbec závidět. Viděl sice zřejmě úplně první lochnesskou příšeru, ale mnozí z Vás se také potkávají s oslizlými tvory bez vlasů s tupým, zato však zlým pohledem (a ani přitom nemusí cestovat do Skotska) a neradostně sdělují, že není vůbec o co stát.

Aspoň jsme však už přišli na to, proč nás bývalí novopečenci urputně oblažovali pitomostmi tak zoufale jednoznačnými. Absolventům bylo třeba vytýkáno, že v roce 2002, 2003, a naposledy ještě i v květnu 2004 porušovali studijní řád přijatý až 16. srpna 2004 (např. pod č.j. R-505–10). Proč si třeba bývalí novopečenci nemohli vymyslet osočení, že ti absolventi porušili dřívější studijní řád (tedy ten, co platil v době jejich studia), když porušení řádu ze srpna 2004 se taky nakonec ukázalo jako celkem bez fantazie vymyšlené? Proč bylo jinému absolventovi (č.j. R – 583 –10), který skončil v roce 2000 studium na jiné vysoké škole, vytýkáno, že mu byla v září 2000 uznána zkouška (a další navíc ještě i v roce 2001), když podle studijního řádu přece lze uznat zkoušky jen do dvou let od skončení předchozího studia, nehledě samozřejmě k neortodoxním a nezapomenutelným početním kreacím (doba od září do ledna trvá měsíc, pět děleno dvěma je šest a podobně)? Nevíte?

Příkazem doby je přece v prvé řadě korektní transparentnost. Zavilým vyznavačům průhlednosti proto nezbývá, nežli v duchu pokrokových tradic dělat i kraviny transparentně, neboli tak, že každý hned na první pohled pozná, že jde o kravinu. Ještě že se touhle cestou nevydali ostatní, standardní a tradiční původci a původkyně kravin. Víte, jak by se na takové kvetoucí louce špatně kličkovalo mezi transparentními, a tudíž dokonale průhlednými, kravinci?

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN