yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Neboť v uctivém pozadí za všelijakými velezrádnými aktivitami se krčí zprávička o tom, jak se absolventi našich právnických fakult uplatní na trhu práce.
Nuže?
Kolik pak nezaměstnaných zbývá z absolventů plzeňských práv?
Strašlivé, děsivé číslo!
Kdysi celý národ vyděsilo chmurné sdělení notorické paní komisní, že skoro 1% plzeňských absolventů (považte!) při studiu nějak chybovalo. Nakonec zbyla pochybení prakticky právě u tohoto čísla, protože univerzita po těch letech nenašla adresy asi u 0,1% absolventů, u nichž se tedy jaksi logicky nepodařilo pochybnosti vyvrátit. No, a nula je přece nic a jednička tam je, takže se původní tvrzení vlastně plně potvrdilo.
A právě tolik (1%) absolventů FPr ZČU nemůže najít práci.
Jiné fakulty jsou na tom samozřejmě mnohem lépe, práci nemohou najít například 3,3% absolventů brněnských práv, či 7,3% absolventů práv olomouckých. A sedm je víc než jedna, nebo snad ne?
Takže prostě skvělá zpráva.
Skvělá zpráva je i to, že humor jako vždy zvítězil a že tedy budeme mít možnost se v příštích letech kochat nezaměnitelným humorem nového občanského zákoníku, na který je se svým umným předstíráním hlouposti krátký i dosud nepřekonatelný Švejk (snad proto, že nový občanský zákoník nic nepředstírá?). Mne tato zpráva zastihla v severomoravských dálavách.
Ano, v těch končinách, do nichž vždy sliboval se vydat hlavní střihač oné koláže zvané nový občanský zákoník. Dlouhé roky totiž hlásal, že když nebude po jeho, půjde do Olomouce, jenže ho tam nakonec nechtěli, což je veliká škoda. Protože nyní spousty právníků prohlašují, že nový občanský zákoník je zcela nesrozumitelný (což je), zatímco kdyby byl hanácky, byl by přece daleko srozumitelnější.
Každý přece rozumí větě: domlova bode sťatá (§ 1725 nového občanského zákoníku: smlouva je uzavřena, jakmile se strany shodly…).
A jak to belo o té krávje? Dež je hnojná alebo blátěná, aló z béčnika, kde aló je hybaj a béčnik pastva, takže hned vidíme, že jde o § 1279, podle jehož prvního odstavce znečištěná, nemocná či cizí zvířata jsou z pastvy vyloučena.
Je sice pravda, že pravopis by byl na první pohled hodně podobný psaní pana reformního exproděkana (toho, co se podle svých vlastních slov kolem občanského zákoníku „tak trochu ochomítal“), což je však jen náhoda, protože jde o pravou hanáčtinu podle Borockého slovníku.
Ovšem překládat do hanáčtiny třeba § 1007 odst. 1 (byl-li držitel z držby vypuzen, může se proti vypuditeli domáhat, aby se zdržel dalšího vypuzení) by si asi netroufl ani ten nejrodilejší Hanák.