yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Věřili byste, že všechny myšlenkové pochody Vás nakonec zavedou nikoli do vzdálené italské metropole, ale k novému občanskému zákoníku?
Pravda, nemám teď na mysli typickou ranní depresi, kdy si běžný občan po probuzení posteskne, že všechno na světě stojí, hm, za to, co Francouzi nemohou vyslovit, nemajíce h, neboli (francouzsky): všechno stojí za merde, jen se podívej na ten občanský zákoník! Mám na mysli tentokrát inspiraci poněkud sofistikovanější, byť stejně jednoznačnou.
Tak třeba chvíli včera a chvíli dnes jsem Vás nemohl obtěžovat svými úvahami vzhledem k hackerskému napadení těchto stránek. A vidíte: třeba i takové DDos (Distributed Denial of Service, neboli přehlcení internetových stránek hromadnými požadavky na ně, jež vede k jejich nedostupnosti pro další uživatele, případně až zhroucení) nás přivádí k tomu, jak je až dosud nový (skvělý atd.) občanský zákoník stále nedoceněn v oblasti rozvoje investic.
Ačkoli několik milých pisatelů (šlo by snad použít z úcty a obdivu k nim zdrobnělinku, třeba pisálek?) stále ještě s vervou chválí nový občanský zákoník, najdou se totiž i tací, kteří vůbec neuznávají nebetyčné zásluhy tohoto textu bezmála o cokoli. A přitom nevidí, jakým popudem k výrobě cementu, panelů, cihel, drátu a různých plastů je třeba jen § 248 odst. 1 občanského zákoníku, podle kterého se členská schůzce svolává nejméně jednou do roka.
Dovedete si například představit, jaké obnovy se díky němu dočkají například myšlenky mamutích sjezdových paláců, jež po krátkodobé ztrátě moci, kterou zakusili přední marxisté (dnes se naštěstí již pevně usídlili alespoň při řízení školství a realizují tam důležité principy, například že kapitalistovo, živnostníkovo či sedlákovo dítko nemá na vysoké škole co dělat, čehož se nejlépe dosáhne likvidací oné školy), budou jistě opět v oblibě.
Tak třeba takový rybářský svaz měl spoustu všelijakých organizačních jednotek (místních organizací), z nichž se po účinnosti nového kodexu staly šmahem a hlavně ze zákona tak zvané pobočné spolky (§ 3045 odst. 2 občanského zákoníku).
Podle § 252 odst. 2 našeho nového skvělého občanského zákoníku je členská schůze schopna se usnášet za účasti většiny členů spolku (a rozhoduje se pak většinou přítomných).
Kdo by si teď troufl tvrdit, že masová shromáždění, spartakiády, sjezdy a podobné radovánky čelných i nečelných marxistek jsou věcí minulosti?
Vždyť třeba podle § 234 našeho skvělého občanského zákoníku se má za to, že členstvím v pobočném spolku vzniká i členství v hlavním spolku.
A protože je rybářů, členů Českého rybářského svazu, bratru 240 000, musí jich na schůzi přijít aspoň 120 001. A máme snad někde takovou schůzovní místnost? Tipněte si už klidně sami.