yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Když zjistí, že v zákoníku práce je § 61, tvrdí, že tam nic podobného není. Když se v učebnici dočtou, že vysokoškolský diplom není osvědčení, skoro nosí transparenty, že určitě je.
Když jim někdo prozradí, že rozhodnutí se má podepsat, tvrdí, že to není zapotřebí.
Když jim někdo nenápadně prozradí, že nadpoloviční většina z pěti jsou tři, tvrdí, že je to šest (ono dnes již nesmrtelné opakovaně do světa v písemné podobě vyslané prohlášení, že komise sestávající z předsedy, místopředsedy a tří členů je usnášení schopna, je-li přítomna nadpoloviční většina jejích členů, takže se může usnášet, pokud je přítomno šest členů!). Ostatně právě v oblasti matematických novotvarů se konečně objevila inovace novopečenských pseudopočtů.
Plzeňský deník někdy včera objevil, že ti, kdo tvrdili, že plzeňskou právnickou fakultu očistí, z ní ve skutečnosti neskutečně tyli (však už jsem psal, že ji čistili od studentů, učitelů a hlavně od peněz tempem minus dva tisíce korun za hodinu, jediná reforma, kterou provedli, přitom bylo sloučení několika kateder do jedné mamutí pod novopečenským vládcem, což je samozřejmě reforma za všechny prachy, nebo, abychom byli přesnější, skoro za všechny prachy: fakultu reformy zatím připravily zhruba o deset milionů, o protože vlastně jediná reforma je ono sloučení kateder, je to skutečně dost drahá židlička pro někoho, kdo při každé příležitosti oznamuje svůj ostatními toužebně očekávaný odchod do Olomouce).
Zmíněný deník však poukázal i na jiné zajímavé skutečnosti: hanopisník najatý na psaní odebíračských nesmyslů podle vlastního tvrzení sám samotinký připravuje podklady pro nejen lidsky, ale hlavně právně zcela nemožný odebíračský postup a činí tak za nevelký plat a v pracovním poměru (jinak ani nemůže, když má pozastavený výkon advokacie). Jeho advokátní kancelář ovšem masivně fakturuje za totéž (za co tedy, když podklady mastí hanopisník ve volném čase, který mu jako ministerskému náměstkovi, jenž asi nemá do čeho píchnout, jistě více než přebývá?), podle některých univerzitních zdrojů statisíce, podle jiných milion a půl, podle jiných jen o něco víc než půl milionu. Bývalý pan rektor si v této souvislosti žalostně povzdychl, že univerzita má sice fakultu plnou právníků, ale musí si najímat na odebíračské paakty drahé externisty.
To je ovšem prosté. Normální autobusák Vám nebude nabízet svezení na autobusové nádraží Saturn západ, ba ani na zastávku na znamení kdesi na prstencích některé z dalších obřích planet, a když takovou cestu při vstupu do autobusu budete požadovat, skončíte podle povahy věci v blázinci, na chodníku se šlápotou zezadu na kalhotách, případně s otiskem otevřené dopravcovy dlaně na některé z měkkých částí těla. Logicky si nebude právník počínat o moc jinak: když po něm budete požadovat něco zcela a totálně nemožného, najde se jen málo tak otrlých, že Vám to za tučné palmáre slíbí (vlastně se kromě pana hanopisníka nikdo podobný nenašel).
Leč zpátky k matematickým objevům páně hanopisníkovým. Poté, co se v tisku objevilo, že jeho kancelář fakturovala za vedení správního řízení proti 129 studentům 179 000 korun někdy zjara loňského roku, namítl, že je to nesmysl, protože správní řízení se vede jen proti čtyřiceti absolventům.
Pravda to samozřejmě není: protože správní řízení nelze ve věci zrušení diplomu vůbec vést, nevede se proti nikomu, takže si na ně pan hanopisník za univerzitní statisíce jen příjemně (ovšem jen pro něj) hraje.
Nicméně při tom bylo dosaženo tak převratného matematického objevu, že za to jistě stálo uložit nějaký ten univerzitní milion do igelitek páně hanopisníkových.
Z médií totiž víme, že k mediální popravě bylo vybráno 14 doktorandů, 12 doktorů, 44 magistrů a 9 bakalářů. Podle prosťáčků bez sebemenší invence tupě sledujících prázdné poučky o sčítání celých čísel by se snad mohlo zdát, že je to celkem 79 absolventů, pan hanopisník však brilantně dospěl k výsledku 40. Zvolejme: Bravo (či podle nálady radši: Fuj, hanba) a můžeme pokračovat.
Když novopečenec prohlásí: nebudu-li zvolen děkanem, odejdu do Olomouce, znamená to, že se bude držet židle jak přibitý, nikam se ani nehne a bude neustále pomlouvat z původního sedadla.
Protože už zmotali kde co, z nouze pomalu dochází i na přísloví. Zatímco obecně platí: líná huba, holé neštěstí, v novopečenském případě samozřejmě platí, že je holé neštěstí, pokud někdo z nich omylem promluví (známe perly o tom, že veřejným činitelem je každý, kdo kdy podepsal veřejnou listinu, přičemž podle Nejvyššího soudu je veřejnou listinou každá doručenka, takže jsme byli povýšeni na národ veřejných činitelů a možná by stálo za úvahu přemýšlet o změně názvu našeho státu například na Veřejnočinitelská republika či Lidová republika veřejnočinitelská).
Ba i výroky biblické se už dočkaly v žalostné novopečenské praxi svých překroucení. Vezměme si třeba celkem klasické: neházejte perly sviním (Mojžíš to ovšem řekl mnohem barvitěji, když pronesl: Aj, pravím Vám, aj, nehazejtež perly sviňám).
Tak třeba podle § 532 novopečenského zákoníkového návrhu je právní jednání neplatné (mimo jiné) odporuje-li zákonu a navíc zjevně odporuje veřejnému pořádku. Řekněte sami, není to nádhera?
Pokud budete (což je jistě běžné) falšovat něčí podpis a tancovat přitom nazí po Václavském, Karlově či jiném náměstí, bude padělané právní jednání neplatné. Samozřejmě, většina normálních lidí například při falšování cizího podpisu docela určitě usilovně mává nad hlavou spodním prádlem na místě veřejnosti přístupném či činí jiné podobné nepřístojnosti, takže se zlou potáže.
Neboli: neslibujte nazí či oděni tak, aby to narušovalo veřejný pořádek, nelíbejte se vášnivě při recitaci právních jednání, neskákejte a nepovykujte jako opice při nějakém veřejném příslibu, prostě vystříhejte se veřejného pohoršení, jinak budou Vaše právní jednání neplatná.
Když ovšem budete bezpečně ukryti kdesi v hloubi svého domova padělat podpisy na omluvence, v žákovské knížce či na závěti, případně šmoulat faktury za nic, bude podle návrhu vše v naprostém pořádku (takže nejspíš novopečenci ten zákoníkový návrh šmudlají pro sebe, protože své nepřístojnosti provádějí korektně a transparentně v nejhlubším utajení).
Prostě i toho chudáka Mojžíše nám obrátili, takže na jejich adresu nutno poznamenat: Neházejtež nám ty perly, vy…