yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Tvrdý režim lze totiž vytvořit jen z měkkých poddaných (napsal Stanislav J. Lec) a nejlepší cesta k vlastnímu neštěstí je lhostejnost k neštěstí jiných (jak napsal pan Václav Havel). Proto Vás tolik normálních, slušných lidí podpořilo. Proto jsou proti Vám jen ti, kdo se do této definice nevejdou.
Máme sice tu nejreprezentativnější komisní šéfku na světě. Reprezentuje se svým doktorem Nespravedlností a několika málo dalšími nohsledy malost, omezenost, zlobu, lež, bezpráví, zhoubnou zkostnatělost a opilost (většinou) mocí. Mohla by snad být ještě reprezentativnější?
Asi ne, asi už stačilo.
Myslíte si, že nejvíc práva je opravdu v hlavni pušky, jak hlásal Mao ce Tung?
Že lež je užitečná zbraň v třídním boji, jak hlásal Stalin?
Myslíte si, že takové hodnoty mohou dnes u nás zvítězit? Myslíte si, že mohou zvítězit jejich nositelé, kteří se smutkem a nostalgií přežili z totalitních časů do našich?
Pokud ne, není se čeho bát.
Snahy držet se totalitní minulosti, jejích zásad a pseudoideálů jako, hm, klíště, Vás nesmí znepokojovat. Čím více se někdo drží minulosti, tím směšnější je (pravil už dalajláma).
Jak pravil kdosi moudrý: Strachem jsou ovládáni oni, ne my.
Strachem, že jejich pomluvám už nikdo neuvěří, a kdo je potom bude poslouchat? Když udělali z pomlouvání jiných smysl svého života (slyšeli jste, nebo četli, že by vůbec někdy, kdykoli, pochválili něco nebo někoho kromě sebe?), bojí se nyní, že o smysl svého života přijdou. Bojí se ovšem zbytečně, už dávno se totiž stalo.
V tom děsu z vlastní bezvýznamnosti se paní komisní dala slyšet, že pokud žijeme v demokratickém, právním státě, ona to hodlá nekompromisně změnit: pokud nebude po jejím, ona to tak tedy rozhodně nenechá a požádá pana nejvyššího státního zástupce, aby podal žalobu ke správnímu soudu (což ona nemůže, protože není účastník řízení ani dotčená osoba, prostě v právním smyslu jaksi není nikdo, ostatně nejen v právním smyslu).
Ani tak není třeba se obávat. Pan nejvyšší státní zástupce se sice sešel s kmotrem, který ho svému maňáskovi schvaloval (podle pana ministra školství je pan ministr nespravedlnosti totiž jen bezduchým maňáskem svého kmotra, který mu odsouhlasil i pana nejvyššího), a podle zlých jazyků se prý sešel i s bývalým panem rektorem a ujistil jej, že netřeba dbát na právo, hlavně když ho má rád pan ministr nespravedlnosti, ale od té doby projevuje vzácnou odolnost proti páně ministerským hříčkám.
Ale i kdyby ho nakonec nějak obloudili, stejně není třeba se bát. Protože žaloba se přece podává k soudu.
A, jak ví už studenti prvních ročníků, iura novit curia. Soud zná právo.
A pokud se rozhoduje podle práva, pak to mají podjatá, neobjektivní zloba, závist, zášť a nepravda, rozhodování podle známostí nebo pocitů, osočování a pomlouvání, prostě spočítané.
Pokud nebude soudit někdo, kdo si počíná jako rozzuřená dělnice z padesátých let odsuzující předem podle novinových titulků, ale bude se soudit podle práva, není ani nejmenší důvod k obavám.
Jen na okraj, soudit podle novinových titulků by rozzuřené milovnici totality dnes asi taky už moc nešlo (že by snad soudila podle titulku: „Dvořákové kape na maják“)?