yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Noviny sice píší o šesti adresátech, které jim v rozporu se zákonem vyzradili univerzitní komisaři, zatímco si přitom stírali volnýma rukama husté máslo, mastně stékající po jejich vlastních hlavách. To je ostatně pro tak zvanou kauzu plzeňských práv obvyklé: napřed se někdo pomluví a pak pomlouvač sotva stíhá stírání másla z vlastních vlasů (takhle pěkně naposledy stékalo užhorodské máslo z ministerské hlavy, která sama podepsala rovnocennost ukrajinského a českého vzdělání a pak to statečně svedla na plzeňská práva).
Buď ovšem komisaři lhali, nebo se spletli, nebo, což není vůbec vyloučeno, neumí počítat do šesti, anebo šla pošta z Plzně pro urychlení letecky přes Island a tudíž skrze neprostupné mraky popela, protože dohromady šest dopisů pořád ještě nedošlo (jeden dorazil teprve včera, dva tuším někdy minulý týden).
Po autorovi anonymu se intenzivně pátrá. Chápeme, že se k takovému hloupoučkému paskvilu nikdo aspoň zčásti normální hlásit nebude, ale zužujeme kruh.
V prvé řadě to bude nějaký recesista. Anonym žertovně píše, že je správní orgán věcně a místně příslušný podle § 57 odst. 7 zákona o vysokých školách. Když se podíváte do § 57 odst. 7 zákona o vysokých školách, zjistíte, že se v něm praví, že vysokoškolský diplom a dodatek k diplomu jsou veřejné listiny. Pokud je podle takového textu správním orgánem náš milý anonym, je jím podle stejné logiky klidně i naše mývalice Matylda. Ona sama ovšem prohlašuje, že má jiné starosti a že hra na úředníky je pěkně blbá hra, rozhodně nic pro inteligentního mývala. Matylda samozřejmě preferuje hru na pavouky, zejména pokud ona hraje toho, kdo je žere, a nesmírně lituje, že naše skvělá sousedka vyhnala televizní členovce ještě dřív, než si s nimi mohla zahrát.
Anonym napsal i celou řadu dalších hloupostí (konec konců, kdyby psal něco chytrého, nemusel by psát anonymně), z nichž plyne, že to určitě nebude právník. Protože vytýká dotčeným to samé, co dělali při svém studiu i novopečení proděkani, asi to nebude ani jeden z nich, navíc se zdá, že ti do šesti počítat umí. Řekl bych, že to nejspíš bude nějaký základní školou povinný žáček, kterého pěkně naštvalo, že by ho měli na záchod pouštět správním rozhodnutím.
Intenzivně zjišťuji, od které třídy základní školy se probírají procenta (za mých mladých, bohužel velmi dávno minulých, let to bylo někdy v šesté třídě), což je k pátrání po anonymovi velmi významným vodítkem. Jednomu z plzeňských kolegů totiž konečně dopis došel (asi fakt přes Island, jinak totiž z Plzně do Plzně zas tak daleko nebývá). Anonym, který mu z univerzity přeposlali, mu vytýká (na rozdíl od jiných rychlostudentů, kteří lstivě maskovali své rychlostudium tím, že studovali o několik let déle) nestandardní (krátkou) délku studia v délce 0,126 (vidíte, že šestku zná) roku, tj. studium od 8.9.2005 do 12.1.2006. Od 8.září 2005 do 12.ledna 2006 uplynulo celkem 126 dní, to je 0,345 roku. Tím, že anonym (asi) odhadl, že 126 dní je 12,6% roku, ačkoli základní matematika hovoří cca o 35%, prozradil na sebe, že ještě nedospěl do šesté třídy (nebo do té, kde se procenta probírají teď).