yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Je paní předsedkyně jakési občanské komise (jak zcela v souladu s právem charakterizoval Akreditační komisi jeden renomovaný právník, mimo jiné také autor slavného článku Plzeňské třeštění, ve kterém už skoro před třemi roky upozornil, že paní předsedkyně sice nic nevyšetřuje, leč o to víc si vymýšlí a pouští, hm, ústa na procházku, spíš na mezikontinentální výlet) opravdu jen předsedkyní hromadného ničení a je její cíleně zlostné počínání způsobeno opravdu jen prostou, hm, prostotou a záštiplnou povahou, nebo snad je motivováno nějakými vlastními (sice vlastními, ale jistě veřejnými) zájmy?
Chtěli by ji do nadace, jež rozděluje desetimiliony a nese jméno člověka, který ji bytostně nesnášel? Mohla by jako pouhá ruštinářka působit v instituci realizující studijní programy zaměřené prioritně na soudce a státní zástupce? A co úplně nejhoršího, zvali by ji pořád do televize, kdyby byla jen pouhý občanský smrtelník a ne paní nad životem a smrtí studentů a učitelů (a to, jak se bohužel tragicky ukázalo, doslova)?
Jak napsali na podzim 2009 na Týdnu.cz: „Než se rozhořel plzeňský skandál, museli mít nejčernější svědomí lidé z Právnické fakulty UK v Praze. Přesně před deseti lety novináři obdrželi vypracované testy k přijímacímu řízení. S vypracovanými odpověďmi byly k dostání za sto tisíc korun, bez odpovědí za polovinu…ještě před tím byly testy k přijímačkám na prodej v Olomouci…“
Jak se ukázalo (str. 99 oficiální ročenky ZČU z roku 2011) na plzeňských právech byly pošlapány etické normy tím, že jedna část pedagogů (hádejte, kterápak to asi byla?) zneužila médií k pomlouvání svých odpůrců a celé fakulty.
Nikdo kupodivu (byť naprosto logicky) nemluvil o potřebě zrušit pražskou právnickou fakultu, ba ani tu olomouckou (a poté, co paní olomoucká děkanka jako jediná ze všech živých i mrtvých právníků zhnuseně neodmítla účast v tak zvané etické komisi, stačí olomoucké fakultě, proti které opravdu nic nemám, přesně polovina docentů a profesorů, totiž třináct, i pro zajištění doktorského studia ve všech oborech, zatímco dvojnásobek, 26, nemá Plzni stačit ani na program magisterský?). Protože vysoké školy přece rušili jen fašisté a komunisté.
Že by právě v tom byl zájem čelné české marxistky?
Samozřejmě veřejný zájem, jak nás ujistil pan agent StB Vilém (v článku o tom, že na podání žaloby ve věci plzeňských práv je veřejný zájem). Konec konců, agenti StB dlouhé roky střežili veřejný marxistický zájem, tak kdo by to měl vědět líp nežli pan profesor?