yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Obšťastňuje laskavé čtenáře tím, že opakuje, že v bodě 5–8 stanoviska z listopadu 2009 naléhavě doporučovala snížit počet učitelů. Jaké z toho plyne poučení? Poslechnete televizní profesorku, a jste v průšvihu!
S intenzivním využitím diskriminace podle věku (v právním státě, i v tom našem, je sice zakázaná) a plna dívčího nadšení osočuje jiné, že jsou staří, a že mnoho nepíší (například kdesi na straně 5 se pohoršuje nad tím, že onen učitel píše hlavně učebnice, což by jako učitel přeci rozhodně neměl). Zvlášť ošklivě bručí na garanty jednotlivých předmětů (snad zase strana 5, nejsem však masochista, tak prosím nechtějte, abych se k takovému paskvilu vracel). Podle § 79 odst. 1 písmeno c) zákona o vysokých školách má však právo požadovat pouze existenci garanta studijního programu (i když se takový studijní program člení na obory, srov. § 44 odst. 2 zákona o vysokých školách).
Takže nejen hrubé porušování zákazu diskriminace, ale taky uplatňování kritérií nad rámec zákona (samozřejmě, jak pro koho).
Ještě, že sedí v tom svém institutu (CELLI) zaměřeném na právnické studijní programy, především se zřetelem na státní zástupce a soudce. Co kdyby jinak některý státní zástupce přišel na to, že když smí chtít jen garanta studijního programu a nesmí chtít garanta jednotlivých předmětů, pak pokud ho chce (zřejmě jen od někoho), zneužívá tím pravomoci úřední osoby?
Konec konců, kdesi na začátku onoho pseudodokumentu paní šéfová píše, že Akreditační komise vydala souhlasné stanovisko (…). To je dobře, protože plzeňská práva splnila, co měla. Všechno ostatní, bláboly do kdy, nebo o tom, co kdo kde píše, jsou už jen nesmysly navíc, jen přisvojování si pravomoci, kterou paní šéfová podle zákona nemá.
Jeden pražský profesor mi připomněl transparenty z listopadu 1989, hlásající: Nejsme tupé stádo, naše, hm, však víte, vládo, a doporučil upravit je po vzoru včerejšího demonstranta (s plakátem „Vláďa jedu“) doplněním háčku k d. Shodou okolností další mi poslal plakát z téže minulosti, vyzývající tehdejší absolutisty: Naučte se aspoň kupecké počty!
Tragédií není, když na nějakém úřadě sedí superpodjatá pomstychtivá bytost, to se stane i v tom nejlepším státě.
Tragédií je, když proti něčemu takovému musí bojovat studenti, jež ono stvoření bezdůvodně terorizuje.
Tragédií není, když máme totálně neschopného ministra spravedlnosti (jak pravil pan expremiér, který ho ve své vládě měl). Tragédií je, když ho necháme posílat docenty, aby umravnili univerzitu, jež se nechce smířit s bezprecedentním bezprávím.
Bílá revoluce přináší světlo v tunelu.
FPr ZČU, zůstáváme.
Doba ledová končí.