yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Do konce roku zbývá 26 dnů, a když zbývalo loni do konce roku právě 26 dnů, měli jsme pro změnu 340. den roku.
Ne snad, že bychom přešli třeba na počítání takového notorického pana exministra kmotrovské spravedlnosti, které ostatně odkoukal od svého exnáměstka (který byl náměstkem i celé řady jiných ministryň). Zatím bohužel nejde o využití těchto reformních objevů v praxi, to jen loňský rok byl přestupný.
Ostatně, jak víme, odkoukal pan exministr nové, reformní počty poněkud nesměle. Vždyť podle něj je doba od února 2013 do března 2014 pouhý půlrok (podle jeho poslaneckého prohlášení totiž doba mezi přijetím a účinností maďarského občanského zákoníku činila pouhých půl roku, přičemž onen nový maďarský zákoník byl přijat 11.února 2013 a účinný je od 15. března 2014). To pan exnáměstek zvládal úplně jiné kalendářní tance.
O těch jsme si už psali mnohokrát, stejně jako jsme si psali i o tom, jaká by to byla pěkná transparentní a protikorupční reforma, vyměnit svatého Mikuláše za někoho úplně jiného, lepšího. Možná notorického pana exministra, ten by totiž rozhodně nekorumpoval děti ani nikoho jiného nějakými dárky, ale transparentně a protikorupčně by si vše ponechal.
A máme vůbec slavit svátek svatého Mikuláše?
Mnohé svědčí proti.
Krom toho, že je patronem školáků (a minimálně z některých se mohou stát studenti, snad i studenti práv) a námořníků, je přece i patronem advokátů, kteří si vynutili na svém sněmu usnesení, že je potřeba usilovat o odložení účinnosti nového občanského zákoníku (pozdě), soudců, kteří říkají totéž, ba i notářů, kteří jsou na tom úplně stejně.
Je navíc patronem znovuzískání ukradených věcí, a nový občanský zákoník se přece naopak proslavil tím, jak protikorupčně preferuje nabytí vlastnického práva od neoprávněného (podle § 1111 nového občanského zákoníku se stane vlastníkem ten, kdo prokáže dobrou víru v oprávnění převodce převést vlastnického právo k věci, jinak řečeno, pokud zloděj, který Vám věc prodal neměl na krku či jinde cedulku: Zloděj, případně věc nevybavil samolepkou: Pozor, kradené!, není čeho se obávat).
Nejprotikorupčnější by bylo, kdyby se místo čokolády a jiných laskomin, případně i místo brambor a uhlí, rozdávaly aspoň kousky nového občanského zákoníku (bota, do které by se vešel celý, by byla bohužel poněkud pyramidální a tudíž v běžném bytě neskladná).
Nejlepším lékem proti korupci přece je, když nabízíte úplatkem (kdo ještě věří v dary?) něco, co nejenže nikdo nechce, ale co se každému z duše protiví.