Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Ramadán

Na světě fakt nikde není žádná jistota.

Je nám známo, a to nejen díky panu premiérovi (který to prohlásil pro noviny, konkrétně Lidové), že v čele akční občanské komise pro likvidaci českých vysokých škol stojí čelná česká marxistka.

Svého času čelný marxista Augustin (později raději Gustáv) Husák lapidárně vyjádřil krédo pravého marxisty: to, co klade odpor, musí být rozdrceno, ať to stojí, co to stojí, případně že pravý marxista se pozná podle lásky k Sovětskému svazu, jeho národům a jazyku, zatímco velký vůdce Lenin již dříve shledal, že komise nevyšetřují, ale zneškodňují, přičemž řešení každého problému závisí právě na tom, zda je k dispozici správná komise.

Vyzbrojeni znalostí těchto principů jsme samozřejmě preferovali leteckou prioritu písaře Krakutného (který naplnil pytel kouřem a vznesl by se až k nebesům, kdyby nenarazil napřed do břízy a potom do kostela) před bratry Mongolfiérovými, jež k vytvoření horkovzdušného balónu měla inspirovat podprsenka paní Mongolfiérové, kterou při sušení nad čajníkem nadula a odvála horká pára. O tom, zda pan písař Krakutnoj se při naplňování svého pytle kouřem také inspiroval nějakou poletující podprsenkou, historie taktně mlčí, zato však nemlčela o tom, že zmíněné prádlo bylo vynalezeno až skoro sto let po letu zmíněných zvrhlých bratrů.

Nyní jsme ovšem poněkud znejistěni, protože nejen francouzští sourozenci, ale dokonce i ruský písař se mohli dotyčným prádélkem inspirovat, jelikož jeho cáry přibližně z roku 1480 byly vykopány pod hradní podlahou v Rakousku (na hradě Lengberg).

Na světě prostě není nic jistého.

Nakonec by ještě nějací archeologové mohli někde v Rakousku vykopat důkazy, něčeho, co se dnes jeví jako zhola nemožné a zcela nemyslitelné: například že pan notorický exministr skutečně někdy provedl aspoň nějakou reformu, nebo že paní komisní někde opravdu našla nějaké, aspoň nevelké, pochybení a nemusela si tudíž úplně všechna tak pracně a těžkopádně vymýšlet.

Řešení je přitom velice snadné a svého času k němu už byly dokonce učiněny některé kroky.

Zhruba pětině lidstva začíná dnes například devátý měsíc islámského kalendáře a s ním i měsíční půst, ramadán. Podmínkou počátku devátého měsíce není ovšem uplynutí osmi předchozích, ale to, že vybraní duchovní funkcionáři spatří na nebi srpek nového měsíce, tedy autoritativní vý­rok.

Svého času pan náměstek všelijakých ministryň, který s oblibou, téměř notoricky, přežívá v náměstkovské funkci svého notoricky exministerského šéfa, učinil první krok k žádoucí a potřebné změně chaotického plynutí času, takže autoritativně určil, že v případě některých absolventů má rok čtrnáct měsíců (pod č.j. R-582–10 či R-604–10), zatímco v případě jiných má ovšem tentýž rok měsíců patnáct (č.j. R-576–10), případně má 1000 dnů (č.j. R-377–10), vždy podle zájmu a potřeby.

Paní notorická komisní podle pana premiéra rozhoduje ve své komisi, jak se na správnou čelnou marxistku sluší, podle svých pocitů, zájmů a známostí. Pan náměstek zkusil tento progresivní způsob rozhodování o vysokých školách rozšířit i na rozhodování o čase.

Já samozřejmě znám ten starý, známý citát, že není třeba vysvětlovat zlými úmysly to, co lze snadno vysvětlit prostou debilitou. Ale přece jen: nepřešli naši čelní marxisté na stranu islamistů?

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN