yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Mnozí (i já) vyslovují názor, že postup paní profesorky Dvořákové je hanebně nezákonný. Ať už se ve svém počínání inspiruje svými někdejšími nadějemi na vítězství komunismu v Americe nebo zcela současnými lobbistickými spojeními, je hanebně nezákonný. Jsou to snad silná slova? Pohlédneme-li k meritu věcí, spíše naopak.
Už Marx kdysi učil, že rovnost je buržoazní nesmysl na ohlupování pracujícího lidu. Co nám ukazuje paní televizní profesorka? Šest profesorů a sedm docentů stačí olomoucké právnické fakultě (mám ji moc rád, i lidi na ní) na doktorské studium ve všech oborech, vyšší počet profesorů a docentů však nestačí plzeňským právům ani na magisterská studia.
Podle § 7 odst. 1 správního řádu mají dotčené osoby rovná práva a povinnosti. Podle téhož ustanovení orgán, uplatňující svou pravomoc, musí postupovat nestranně. Příkladem jistě může být televizní prohlášení televizní profesorky, že si plzeňská práva mohou klidně přivést několik dalších profesorů, ale její stanovisko se nezmění.
Paní šéfová není spokojena s garanty jednotlivých předmětů na plzeňských právech. Někteří jsou staří, někteří píší jen učebnice, někteří jsou soudci Ústavního soudu nebo přední osobnosti ve svém oboru (přiznám se, že v čem spočívá třeba tato vada, nejsem schopen rozklíčovat). Podstatné nicméně je, že zákon, konkrétně § 79 odst. 1 písm. c) zákona o vysokých školách, po vysoké škole vyžaduje (jednoho) garanta (jednoho) studijního programu, nikoli garanta pro každý obor nebo dokonce předmět.
Jistě jen pro humorné vyžití ušatých dvojitozubců (neboli srandu králíkům) vložil zákonodárce do správního řádu § 2 odst. 1, podle kterého ti, kdo vykonávají působnost v oblasti veřejné správy, jsou povinni postupovat v souladu se zákony.
Zemi je třeba očistit od škůdců, i kdyby to byli univerzitní profesoři nebo biskupové, napsal už velký učitel paní profesorky v dobách jejího mládí (V.I. Lenin). Jaké je tvé vzdělání, tvá výchova, tvé povolání? Odpověď určuje osud obžalovaného, taková je podstata rudého teroru, pokračoval poté, zatímco Stalin zase napsal, že mocná zbraň v třídním boji je lež (a prezident Beneš potom pouhých čtrnáct dnů před svou smrtí psal do exilu, že obecným rysem komunistů je, že bezostyšně lžou).
Existují zdánlivě věčné pravdy, svoboda, spravedlnost, a komunisté je odstraňují a přeměňují, stojí psáno pro změnu v Komunistickém manifestu.
Určitě jste to taky už slyšeli: co se v mládí naučíš, ve staří jako když najdeš (že, paní profesorko).
Palacký sice o Komunistickém manifestu napsal, že kdo se bude těmito zásadami řídit, upadne do stavu naprosté zhovadilosti…