yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
právnické rychlostudenty, to už je fakt moc.
Kdesi za mořem slaví dnes (Den Nezávislosti). My budeme slavit v příštích dnech. Ovšem naprosto nezaslouženě. Paradoxně přece budeme oslavovat jakési pochybné právnické rychlostudenty, kteří vystudovali práva za opravdu velmi krátkou dobu (říkáme jim dnes Cyril a Metoděj). Navíc sepsali jakýsi podivný zákon (Zákon sudnyj ljudem), který podle je podle některých ještě starší a staromódnější, nežli náš nový občanský zákoník: což přece není možné!
Přitom jsou to právě autoři našeho nového občanského zákoníku, stejně jako jeho udatní podporovatelé, kteří mají vždycky pravdu. Jen si vzpomeňte, jak nám pan komukoli náměstek svého času za ubohou trochuplastu, za pouhých pár igelitek, (do nichž, aby držely správný tvar, byly vloženy jakési papíry, konkrétně pětitisícikorunové) dopoledne 1. dubna (!) 2011 odhalil, že odebrat všechny tituly, u nichž to považuje za potřebné, se do konce února (!) 2011 nejspíš nepovede.
Jedině díky těmto skvělým lidem se ve svém životě nemusíme řídit všelijakými nesmysly, jako jsou zákony, nebo vůbec právo, ale můžeme postupovat čistě podle svých sympatií.
K čemu byste potřebovali tupě nabiflované znalosti, když se slov zákona nelze dovolávat proti jeho smyslu (§ 2 odst. 2 nového občanského zákoníku)? A smysl čehokoli přece nejlépe vycítíte intuicí (takže nepotřebujete dokonce ani umět číst).
Připomeňme si, že ustanovení § 1878 odst. 2 a § 1994 nového občanského zákoníku řeší stejnou situaci pokaždé jinak (když dlužník nějak splyne s jedním z více věřitelů, zanikne podle § 1878 odst. 2 dluh zcela i vůči ostatním věřitelům, zatímco když dlužník nějak splyne s jedním z více věřitelů, podle § 1994 dluh zcela nezanikne) proto, že jedno je opsáno z francouzského občanského zákoníku a druhé z německého. Můžete si tedy zcela svobodně vybrat, čím se budete řídit, jen a jen podle toho, jestli máte radši Francouze nebo Němce.
Vzbuzují ve Vás fundovaná vystoupení pánů autorů či prosazovatelů různé pocity? Rádi byste například někomu jednu plácli přes jeho nevymáchaná ústa?
Jen směle do toho, díky našemu novému občanskému zákoníku žádné ohrožení zdraví nehrozí, ať udeříte sebe líp. Protože podle § 2987 skvělého nového kodexu přece „ohrožení zdraví nebo životního prostředí je jednání, jímž soutěžitel zkresluje podmínky hospodářské soutěže (…).“
Už jsme si dovolili poinformovat, že jako zapálený ekolog tudíž klidně můžete močit do řek, rybníků či potoků, ba dokonce vylévat do nich pohonné hmoty všeho druhu a kvality, jakož i plácat otevřenou i zaťatou dlaní do nevymáchaných úst. Protože jak byste asi tak mohli zkreslovat hospodářskou soutěž prostým močením do řeky nebo neméně prostým dotykem sevřené či otevřené dlaně s něčí nesympatickou lícní kostí?
Snad jen právníci (nevděčná cháska) či bezdomovci by mohli mít s novým zákoníkem nějaký problém.
O právnících škoda mluvit, vždyť s nimi páni autoři nechtějí mít vůbec nic společného. Ale podle § 2236 odst. 2 občanského zákoníku přece nevadí, že prostor pronajatý jako byt není určen k bydlení.
A zkuste si představit, že bydlíte pod nějakým obzvlášť výstavným mostem, když se podle § 3 odst. 1 vládního nařízení č. 366/2013 Sb. do podlahové plochy bytů nově počítají i plochy svislých konstrukcí. Že nájemci bytu započtou do podlahové plochy komíny nebo prostor stoupaček, jakož i sklepy a podobně, čímž výměra bytů může celkem podstatně narůst, jistě moc příjemné není. Jenže při započítání svislých konstrukcí do podlahové plochy může takové bydlení pod mostem přijít mnohem dráž než luxusní hotel.