yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Snaha ovšem byla: tehdejší páni novopečenci, pokud si vzpomínáte, tvrdili, že škola je přeučitelovaná, že na ní učí příliš mnoho lidí, takže nezbývá na mamutí platy pro ty hodné a vhodné (tedy pro ně). Proto korektně a transparentně povyhazovali co nejvíc učitelů, takže poté, co jim akademická obec už nadále nedopřála jejich nevídané prebendy, uprchli za lepšími zítřky a platy a učitelů zbylo kupodivu málo, aspoň podle paní komisní šéfové, které však stejně nikdo nevěří.
Akademičtí funkcionáři samozřejmě veřejnými činiteli nebyli, stejně jako dnes nejsou úředními osobami podle nového trestního zákoníku, ale možná je to škoda, protože co už by bylo zneužitím pravomoci veřejného činitele, než to, co se novopečenci pokusili s plzeňskou právnickou fakultou provést?
Zdůrazňuji: pokusili. Jak každý právník ví, a možná ví i paní komisní šéfová, studijní program podléhá akreditaci, kterou uděluje ministerstvo (školství, mládeže a tělovýchovy, a to podle ustanovení § 78 odst. 1 zákona o vysokých školách). Jak nám paní šéfová neustále zdůrazňovala, když jsme jí vytýkali, jak špatně a podjatě rozhoduje, ona přece o ničem nerozhoduje! Podle § 84 odst. 2 citovaného zákona komise jen předkládá stanoviska. Rozhoduje ministerstvo, a to do 30 dnů ode dne, kdy stanovisko komise obdrží. Jenže paní šéfové to v televizi určitě sluší víc. Proto ten mediální spěch???