Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Varování

Když před více než dvaceti lety občané bývalé socialistické části Německa prchali do té druhé, podle tehdejší terminologie zahnívající, odumírající a vzdálené čistým idejím revolučních duší, psali na zdi ať poslední zhasne (pochopitelně německy). Novopečené vedení plzeňských práv se sice může přetrhnout úsilím, aby zbylo na fakultě taky úplně poslední, ale tohle (že by museli zhasnout) jim opravdu nehrozí (pokud snad a kupodivu nevíte proč, vyčkejte P.S.). Jenže, vážená novopečená strašidla, pozor, pokud pořád chcete někoho strašit, musíte mít koho.

Nechci pořád dokola opakovat, že třeba kněžky lásky byly dlouhá staletí velice uctívanou profesí, zatímco dnešní, hm, kněžky lásky, jsou společenským uznáním na roveň práskačům, kapsářům a jiným nevelmi ceněným živnostem, ale prostě a dobře, doba se mění. Bývaly doby, kdy vyhazovač sice mohl být tupý jako kus dřeva, ale zato musel oplývat horou vyšlechtěných, tuhých svalů, protože při své práci nikterak nepotřeboval ani kousek mozku, ale právě ty svaly, a vidíte, dnes už ani ty svaly mít nemusí.

Bývaly doby, kdy ti nejcnostnější, nejstatečnější, galantní a zdatní, byli kýmsi k tomu povolaným pasováni na rytíře, zatímco dnes se jejich opak sám pasuje na metaře, čističe a leštiče, a ještě, jak se zdá, to dělají všecko úplně naopak. Obyčejný, zkušený metař totiž sice odpadkové koše vysypává, ale nikoli na okolní podlahu, chodník či (nejraději) dokonce na kolemjdoucí. Navíc se nám novodobí metaři nějak zasekli, jaksi zacyklili, a v úporné posedlosti čištěním teď neméně úporně čistí školu od studentů.

Nerad bych jim ovšem nějak křivdil, možná jde jen o formu protestu proti dlouhodobě kritizovanému způsobu financování vysokých škol podle počtu studentů, kteří na nich studují. Že by to snad bylo tak: když tak hloupě, totiž podle počtu studentů, financujete vysoké školy, tak my tedy na protest ty Vaše peníze nechceme? Anebo snad na výsost uvědoměle šetří prostředky státního rozpočtu (když vyhodí dost studentů, stát naopak dost ušetří, protože nebude muset škole za ty studenty platit)? Anebo je to ještě nějak jinak?

Když se vyhodí dost studentů, bude třeba vyhodit další učitele, na které nezbudou peníze, a to by v tom byl čert, aby ta škola nakonec nebyla jenom jejich. Napsal jsem, že v tomto směru poměrně zásadně pokročili vyhozením cca 380 studentů, ale pan studijní proděkan protestoval, že jich vyhodil jen necelých 360, a jako vrchní vyhazovač (který pro svou činnost v moderní epoše už nepotřebuje ani ty svaly) to samozřejmě musí vědět mnohem lépe.

Sami vidíte, jak přes všechnu novopečenskou transparentnost se jejich počínání někdy opravdu špatně chápe. A přitom, to jim musíme opravdu přiznat, se vždy chovali korektně a transparentně. Kolik upřímných varování se od nich dostalo jenom mně samotnému. Ve své slepotě jsem ovšem tato varování buď ignoroval, nebo nepochopil (sám už si nevzpomínám, jak to bylo), a to navzdory jejich nesporně jednoznačně kritickému obsahu. Ostatně, posuďte pro změnu sami:

Našemu panu děkanovi a jeho úžasnému mývalovi hodně štěstí (Petr Bezouška plus dva).

Našemu velkému příznivci, Spektabilitě a vzácnému příteli věnuje (podepsán kandidát Kája)

Ještě koncem loňského září se mne, nechápajícího troubu, pokoušeli korektně varovat alespoň prostřednictvím manželky nynějšího studijního proděkana: Svému skvělému školiteli upřímné poděkování a vždy jen hodně štěstí…

Dodnes nechápu, že jsem na tak upřímná a jednoznačná varování nějak včas nereagoval.

P.S. Protože už zhasli (anebo snad vyhasli?).

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN