yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
To není bohužel nic neobvyklého, dokonce i pan spravedlnostní náměstek se nakonec ukázal být rychlostudentem (podle vlastního životopisu v letech 1995 až 2000 totiž studoval hned dvě vysoké školy, z toho jednu jen dva roky).
Zdá se tedy, že jako rychlostudent práv a pomalostudent doktorského studijního programu byl skutečně optimálním lovcem magisterských rychlostudentů a doktorských pomalostudentů svého typu, takže je celkem s podivem, že při tak hluboké, lze říci intimní, znalosti jak rychlo, tak i pomalostudentství, vlastně nikoho neulovil.
Vzhledem k tomu, co všechno paní televizní profesorka původně prorokovala (mafie řídí fakultu a skrze ni ovíjí stát svými sítěmi a podobné nesmysly), však stojí za to se zamyslet, jak to vlastně s tím věštěním je.
V antické Dodóně například kněžky lezly na dub, aby zblízka naslouchaly ševelení listů, případně vrkání holubic a odhalovaly tím budoucnost. Paní televizní profesorku jsem na dub, ba ani jinou dřevinu, kupodivu lézt neviděl.
Přitom se prý už i její známí bojí otvírat sardinky, aby na ně z plechovky nevykoukla, protože je prostě všude (jak sama skromně informovala národ tuším někdy 18.7.).
Protože jsou to její známí, neradi by se spletli a tak se určitě obávají, aby ji tam nepřehlédli a nezapomněli ji pozdravit (že by teď známí paní televizní profesorky pro jistotu, aby se nespletli, zdravili všechny sardinky v konzervě?).
Kdyby lezla na dub naslouchat listí, určitě by to někde odvysílali (hrdinná vyšetřovatelka statečně trhá mafiánské sítě ovíjející už nejen náš stát, ale i naši přírodu, zejména síť vystupující pod jménem jmelí, případně: hrdinná vyšetřovatelka obětavě prokazuje, že žádný strom neroste do nebe), takže tudy asi cesta nevede.
Je to celkem škoda, neboť zmíněná metoda se prý ukázala jako opravdu spolehlivá, což se o věštbách televizní profesorky říci nedá.
Ve starověkém Kolofónu pil věštec vodu z kaluží, což ho přimělo k pronášení veršovaných proroctví (zřejmě zejména, když byla louže řádně kalná).
Samozřejmě nevím, ale vzhledem k deštivosti letošního léta i předloňského podzimu by to některé televizi asi taky neušlo, a dočkali bychom se titulku ve stylu: Hrdinným popíjením odhaluje profesorka mafiánské kejkle.
Rád bych upozornil, že pokud kliknete na Úvahy a potom na Ilustrovaná II., sice tam uvidíte popíjející paní profesorku, a to zdatně, ale především hrdinně (sedět a popíjet se studenty, kteří udávají své spolužáky a vůbec jim provádějí jen to nejhorší, stejně jako s učiteli, kteří udávají kolegy a to nejhorší provádějí nejen kolegům, ale právě i studentům, totiž vyžaduje nemalé hrdinství).
Při bližším zkoumání se však popíjená tekutina jeví jako víno, v horším případě moč, a jako voda z běžné louže fakt nevypadá. Takže ani tudy cesta zřejmě nevede.
Pokud jste však zahlédli popíjení z louže, prosím, opravte mne.
Jako nejvíce pravděpodobné se tedy jeví řešení, které v radostném starověku objevili ve Farai (nejde o spodní prádlo, např. tanga Farai, ale o antické město nedaleko Sparty, zmiňované už Homérem). Věštbychtivec zaplatí věštci tučný peníz a potom prostě odejde. Věštba je obsažena v prvních slovech, jež po zaplacení uslyší na ulici.
Takhle nějak to muselo být: televizní profesorka musela někde něco zaslechnout. Pan spravedlnostní náměstek přece zřejmě omylem či z prosté bujarosti vyprávěl, jak se pozdější a dnes už navždy bývalí novopečenci po plzeňských hospodách dohadovali ve stylu: jo, kdyby studenti a naši kolegové učitelé aspoň trochu podváděli, mohli bychom je udat a urvat tak nějakou tu lukrativní funkci, ke které se vlastní pílí v životě nedostaneme.
A víte, jak to bylo ve věštírně ve Farai: věštba je obsažena v prvních slovech, jež po zaplacení uslyšíte na ulici.