Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
T

yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.

Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.

 

Víme pro koho!

Konečně. Už víme, pro koho tu bude nový občanský zákoník. Pro blázny přece, jak nám konečně prozradil notorický pan exministr kmotrovské spravedlnosti.

Parlamentní listy se dotázaly notorického pana exministra kmotrovské spravedlnosti (dokonce už v neděli 9. června, ale znáte to, po panu exministrovi radši a pro jistotu ani pes neštěkne, takže i my se omlouváme za prodlení), zda náhodou nemá trochu trému (Máte trému, když se blíží účinnost nového občanského zákoníku?). Mužnou odpověď nám snad autorské právo dovolí ocitovat: Trému nemám!

Nelze ale samozřejmě vyloučit, že se počátcích aplikace nového občanského zákoníku nějaké drobné problémy objeví, pokračoval pan bývalý.

Už si na dálku všímám, jak hrůzou vstávají vlasy (těm, co je mají). Takové moře děsu i s jeho příšerami si věru nezasloužíme. Jen považte: drobné problémy!

Svého času přece pan exministr velmi vyčerpávajícím způsobem v Parlamentu (například na 17. senátní schůzi 8. února 2012) vysvětlil, že přímá volba prezidenta a předpisy s ní související nemohou přinést prakticky žádné problémy (jak psaly právě Parlamentní listy už 13. února 2012: „Pospíšil vyvrátil obavy Rychetského“).

Když si vzpomeneme, jak se národ bavil (také soudy se bavily) početními kreacemi na téma, zda sčítat nebo nesčítat procenta chyb (podle oficiálního moudra, měl-li totiž kandidát v jednom vzorku 60% chyb a v druhém třeba 55%, nashromáždil kupodivu spoustu záporných hlasů), což tedy byly „prakticky žádné problémy.“

Dovedete si představit, jakou hrůzou budou problémy „drobné?“

Notorický pan exministr vyjádřil v této souvislosti neochvějné přesvědčení, že nový občanský zákoník zlepší postavení lidí s omezenou svéprávností.

To ovšem dávno víme. Podle § 472 odst. 1 nového občanského zákoníku si požádají o ustavení opatrovnické rady, kam pozvou o jednoho víc ze svých spoluchovanců z blázince, nežli mají příbuzných. Podle § 472 pro změnu odstavec 2 nového občanského zákoníku se totiž schůze může zúčastnit nejen každá osoba nesvéprávnému blízká, ale i kdokoli z jeho přátel (i kdyby nebyl pozván), přičemž každý účastník schůze má jeden hlas (proto je třeba dovést více chovanců, než je osob blízkých), přičemž členem opatrovnické rady může být jen ten, kdo má o opatrovance vážný zájem (takže podle § 473 odst. 2 nového zákoníku i blázen se zájmem). No, a pak stačí prohlasovat důsledné, leč transparentní propití opatrovancova majetku (protože k nakládání s ním je třeba podle § 480 rozhodnutí opatrovnické rady).

Pan exministr též ujistil, že se zlepší postavení i dalších postižených.

O tom už jsme si psali. Například člověk postižený plešatostí si bude moci konečně natrhat vlasy na cizí hlavě, neboť podle § 97 odst. 2 nového občanského zákoníku se má za to, že vlasatcův souhlas byl udělen (podle citovaného ustanovení se přece má za to, že souhlas k oddělení části těla, jež se obnovuje, byl udělen).

Tak konečně víme, komu nový občanský zákoník poslouží nejlíp.

Jenže co my ostatní?

« Zpět

webdesign and programning
IDEAS DESIGN