yto stránky nebyly vytvořeny kvůli osobní prezentaci. Existují jen proto, aby podpořily boj skvělých studentů a učitelů plzeňských práv proti bezpráví a zvůli. Na těchto stránkách budou proto přinášeny důkazy toho, že Fakulta právnická byla a je fungující institucí s dobře zvládnutým systémem výuky a vytvořenými kriterii pro hodnocení studentů (jak pravila zpráva Akreditační komise v červnu 2008). Tvrdit něco jiného je lež.
Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc.
Teď ovšem zrovna nemám na mysli některé vynikající objevy matematické či geografické, na které jsem už upozorňoval, a před nimiž by žlučovitě bledl (či spíše žlučovitě žloutl) závistí i Leonardo da Vinci, kdyby ještě žil (třeba onen dnes již nesmrtelný postulát, že pět děleno dvěma je šest, neboť komise, sestávající z pěti členů a usnášení schopná při přítomnosti poloviny z nich, je podle pisatele hanopisných univerzitních dopisů schopna se usnášet, je-li přítomno, a teď pozor, šest jejích členů, anebo že některé zákony, třeba správní řád, zákon o vysokých školách či ještě jiné obsahují celou řadu ustanovení, například o možnosti každého adresáta odvolat se proti usnesení, jež mu bylo doručeno, která kupodivu neplatí v Plzni: nebudeme přece věřit nepřejícným, že pan hanopisník ty paragrafy jen nenašel nebo prostě nečetl).
Ne, při dnešku mám na mysli docela jiné dovednosti. Můžeme přece vycházet z nezpochybnitelného faktu, že bývalí novopečenci jsou nejlepší, a to jistě ve všem (dokonce mají úplně ve všem tak totální hokej, že by určitě skvěle zvládli i účast na mistrovství). Rozhodně však jsou nejlepší učitelé, jakož i nejlepší manažeři, a vůbec nejlepší řídící kádři.
Chcete poznat opravdu dobrého učitele?
Nyní už nemusíte v rámci tvrdé personální práce zírat do křišťálové koule, ani zkoumat spirálu dýmu vinoucího se z uchazečových spálených nehtů či vlasů, hrabat se v hnoji anebo rozhazovat kuřecí kosti do rohů kanceláře, nebo zírat do vroucí, leč ohavně páchnoucí tekutiny. Stačí nahlédnout do starých novin (klidně je potom můžete rituálně spálit či jinak vhodně a zaslouženě využít) a porovnávat a porovnávat.
Jestlipak ten člověk bytostně nesnáší všechny žáky či studenty? Jestlipak by nejradši byl na celé škole jediným učitelem? Jestlipak pro tento cíl udělá cokoli? Jestlipak je schopen a ochoten svou školu šťavnatě a intenzivně hanit a pomlouvat? Jestlipak je schopen pomluvit a podrazit kteréhokoli kolegu? Jestlipak se mu nejvíc líbí škola zcela bez studentů nebo bez žáků? Jestlipak učí žáky (či studenty) jen tomu, že nejlepší ze všech je právě on a o ničem jiném nemá podle něj smysl vyučovat? Jestlipak namísto učení sestavuje obludné koláže z pravěkých textů? Jestlipak hodnocení učitelů podle učení považuje za lumpárnu, kterou ihned utíká vykřičet do nejbližších novin?
Pokud jsou všechny odpovědi kladné, pak je takový uchazeč roven božským novopečencům, a protože ti byli nejlepšími učiteli všech dob, našli jste vynikajícího učitele (a kromě Leonarda se závistí kroutí i prach Jana Amose, nebo že by to nebylo závistí, ale třeba smíchy?)
Jestlipak si ten člověk velkoryse nadělí v dějinách instituce nebývale vysoký plat, i když jinak prožíváme období krutých úspor? Jestlipak v době fatálního výpadku příjmů moudře zruší veškeré další činnosti, jež by ještě nějaké příjmy mohly přinést (např. na vysokých školách celoživotní vzdělávání)? Jestlipak té trochy zbývajících peněz použije na odměny sobě a svým blízkým?
Jsou-li odpovědi pro změnu kladné, je takový týpek opět roven novopečencům, a protože oni přece byli nejlepší manažeři všech dob, našli jste si vynikajícího manažera (a kdesi v dálavách se kroutí tentokrát prach Forda a jemu podobných).
Nelze ovšem přehlédnout ani skutečnost, jak nejmenovaná západočeská univerzita rázně a zásadně vyřešila problém porušování zákona.
Protiprávnímu chování se zřejmě nedá úplně vyhnout, v životě se prostě stává, že předpisy se občas nedodržují, anebo dokonce přímo porušují, což sebou zpravidla nese velmi nepříjemné (právní) důsledky. No, a právě těm se ona skvělá univerzita díky stařecké moudrosti svého bývalého vedení geniálně vyhnula.
Za pouhý milion či jeden a půl milionu (ještě ke všemu jen v korunách) se zbavila hrozby všelijakých postihů za porušování zákona, protože si za tuto směšnou částku najala človíčka, který zákony porušuje za ni (především opisováním dopisu, v němž tvrdí, že sice nikomu nebere akademický titul, ale zato mu bere papír, vysokoškolský diplom) .
Řekněte sami, není to skutečně geniální (pokud si myslíte, že naopak, vřele s Vámi souhlasím)?